Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Ertelendi! İşte Nedeni

10 Haziran'da yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın tarihi ertelendi. Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı NATO Zirvesinden sonra yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Ertelendi! İşte Nedeni

Daha önce ilan edilen takvime göre Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı 10 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilecekti. Yapılan son resmi açıklama kapsamında Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı daha ileri bir tarihe ertelendi. 

10 HAZİRAN'DAN - 21 HAZİRAN'A ERTELENDİ

Kademeli normalleşme adımları ile ilgili kararlar alınması beklenen bugünkü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ertelendi. İki haftada bir gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın tarihi NATO Liderler Zirvesi nedeniyle öne çekilmişti. 14 Haziran Pazartesi günü yapılacak zirve öncesinde, kabine toplantısının bugün yapılacağı duyurulmuştu.

Ancak alınan son dakika kararı ile kabine toplantısı ertelendi. 

10 Hazirna tarihine çekilen kabine toplantısının ertelendiği tarih ise 21 Haziran olarak duyuruldu. Yeni dönem tedbir kararları ve diğer konu başlıkları 21 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek kabine toplantısının ardından açıklanacak. 

KABİNE TOPLANTISININ ERTELENME NEDENİ

Kabine Toplantısının ertelenme nedeni olarak Cumhurbaşkanı Receo Tayyip Erdoğan'ın yoğun programı olduğu düşünülüyor. 

Bir süredir farklı ülke temsilcileri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan bu süreç içerisinde farklı etklinlik ve açılış törenlerinde de yer almıştı. Bunların yanında hafta başında NATO zirvesine katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programı nedeniyle bu kararın alındığı düşünülüyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@