Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Çağatay Özdemir Kimdir ?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Çağatay Özdemir kimdir? Çağatay Özdemir nerelidir, öğrenimi, memleketi, kariyeri nedir? Cumhurbaşkanlığı İletişim Yardımcılığı makamına nasıl atandı? İşte Çağatay Özdemir hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Çağatay Özdemir Kimdir ?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un yardımcılığını yapan Çağatay Özdemir bu makama, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararları kapsamında getirildi. Peki Çağatay Özdemir kimdir? İşte tüm ayrıntılar. 

ÇAĞATAY ÖZDEMİR KİMDİR?

Çağatay Özdemir ilk ve orta öğreniminin ardından üniversite hayatına Dumlupınar Üniversitesinde başladı. 2010 yılında Dumlupınar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Çağatay Özdemir aynı yıl aynı üviversitede yüksek lisansa başladı.

Yüksek lisans eğitiminin ardından Özdemir 2013 yılında ABD, Saint Joseph Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'nde misafir öğretim üyesi olarak görev yaptı. Özdemir, ABD'de yürüttüğü görevin ardından Türkiye'ye döndükten sonra Marmara Üniversitesi'nde Orta Doğu Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora çalışmalarına başladı. 2018 yılında doktora çalışmalarını tamamlayan Özdemir daha sonra ABD, Türkiye, İsrail konulu makaleler yayımladı. 

Çağatay Özdemir, "Obama'nın Orta Doğu'daki Büyük Stratejisinin Yansımaları" başlıklı tezinde ABD büyük stratejisi, ABD dış politikası, İsrail lobilerinin Türkiye-ABD ilişkileri, Türk dış politikası, Suriye iç savaşı ve siyaseti konularını ele aldı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@