Cumhurbaşkanlığı: 2015 Yılı İtibarıyla Toplam 600 Vatandaşa Yardım Ulaştırıldı

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanlığı, 2015 yılı itibarıyla valiliklerden gelen bilgiler doğrultusunda toplam 6...

Haberler 30.10.2015, 14:00
Cumhurbaşkanlığı: 2015 Yılı İtibarıyla Toplam 600 Vatandaşa Yardım Ulaştırıldı

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanlığı, 2015 yılı itibarıyla valiliklerden gelen bilgiler doğrultusunda toplam 600 yurttaşa yardım ulaştırıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan yardımların, bazı muhalefet milletvekilleri ve medya organları tarafından çarpıtılmaya çalışıldığı öne sürülerek, şöyle denildi:

“Örtülü ödenekle hiçbir alakası bulunmayan söz konusu yardımlar, 2008’den bu yana Cumhurbaşkanlığı bütçesinde ‘Eğitim, Sağlık, Yiyecek ve Hane Halkına Yapılan Diğer Transferler’ başlığıyla yer almakta olan harcama kaleminden yapılmaktadır. 2015 yılı itibarıyla valiliklerden gelen bilgiler doğrultusunda toplam 600 vatandaşımıza yardım ulaştırılmıştır. Yaşlı, engelli, dul, yetim ve şehit yakınlarından oluşan ihtiyaç sahiplerine yapılmış olan cüzi miktardaki bu nakdi yardımlara farklı anlamlar yüklenmeye kalkışılması, akıl ve izanla bağdaşmadığı gibi muhtaç vatandaşlarımızı incitmekte, toplumsal dayanışma duygusunu da zedelemektedir.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@