Cumhurbaşkanının Talimatıyla Şehidin Ailesine Ev Alındı

SİİRT'te PKK'lı teröristlerin hücre evine düzenlenen operasyonda şehit olan Özel Harekat polisi 39 yaşındaki Yalçın Yamaner'in ailesine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ev alındı.

Haberler 27.01.2016, 18:54
Cumhurbaşkanının Talimatıyla Şehidin Ailesine Ev Alındı

(DHA) - SİİRT'te PKK'lı teröristlerin hücre evine düzenlenen operasyonda şehit olan Özel Harekat polisi 39 yaşındaki Yalçın Yamaner'in ailesine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ev alındı.

Siirt'te hücre evine düzenlenen ve 5 PKK'lının ölü ele geçirildiği operasyonda şehit olan evli ve 2 çocuk babası 8 yıllık Özel Harekakat polisi Yalçın Yamaner'in eşi Hacer Yamaner'e, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Altınordu İlçesi'nde ev alındı. Şehit eşi Hacer Yamaner’e yeni evini gösteren Başkan Yılmaz, şehit eşinin onayının ardından tapu işlemlerinin bir an önce başlatılması için talimat verdi. Şehit Özel Harekat Polisi Yalçın Yamaner, ailesiyle birlikte şehit olmadan önce Siirt’te kalıyordu. Okulların tatile girmesiyle birlikte Şehit Yamaner’in iki çocuğu ve eşi, Ordu’nun Altınordu ilçesine yerleşmek isteyince, şehit ailesine alınacak ev için çalışmalar hızlandırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yakından takip ettiği şehit ailesi için alınan yeni ev, dün aileye gösterildi. Başkan Yılmaz, ayrıca şehit ailesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.

ÇOCUKLARININ EĞİTİMİ DE ÜSTLENİLDİ


Ailenin Ordu'ya yerleşeceğini, şehidin emanetine sahip çıkılacağını belirten Başkan Yılmaz, "Şehidimizin iki çocuğunun eğitimlerini de üstlendik. Bu çerçevede hem Cumhurbaşkanımızın talimatlarını yerine getiriyor, hem de aileye ve şehidimize olan sorumluluğumuzun gereği üzerimize düşeni yapıyoruz. Şehidimizin eşi Siirt'te kalıyordu, şimdi okullar tatil oldu ve çocuklarıyla birlikte Ordu’ya gelecekler, yeni evlerine yerleşecekler. Çocuklarımızın okula kayıtlarını yaptırdık, şehidimizin emanetlerine sahip çıkacağız” dedi.

Şehit Yamaner’in Samsun'da görev yapan polis ağabeyi Yusuf Yamaner ise, ilk günden bu yana Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın kendilerini yalnız bırakmadığını belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ev konusunda verdikleri sözü yerine getirerek, şehidimizin geride kalan ailesine sahip çıktılar. Allah herkesten razı olsun” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da şehit eşi Hacer Yamaner'i cep telefonuyla arayıp taziyede bulunmuştu.

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@