Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet Vurgusu

ANKARA (ANKA) -Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet’in 92 kuruluş yıldönümü için Atat&u...

Haberler 29.10.2015, 12:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet Vurgusu

ANKARA (ANKA) -Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet’in 92 kuruluş yıldönümü için Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende konuşurken, Türkiye’nin, Cumhuriyet’in 100. yılı için belirlenen 2023 hedefine mutlaka ulaşacağını belirterek, “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında bütünleştiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorunumuz yoktur” dedi.

Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için 92 yıldır mücadele edildiğini ifade eden Erdoğan, “Türkiye’yi bölgesinin ve dünyanın en önemli ülkelerinden, yükselen yıldızlarından biri haline getirdik. Bugün ülkemiz, tüm mazlumların, mağdurların ümidi haline geldi” diye konuştu. Erdoğan, demokrasi ve kalkınma mücadelesinden rahatsız olanların her dönemde önlerine engeller çıkardığını söylerken, “Şartlar ne olursa olsun tarihe geçen bir istiklal mücadelesiyle kurduğumuz, Cumhuriyet’le taçlandırdığımız devletimize yönelik her türlü tehdidin üstesinden gelecek güce, imkâna ve kararlılığa sahibiz” dedi. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100.üncü yılı için belirlenen 2023 hedeflerine mutlaka ulaşacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“78 milyon olarak ortak geçmişimizden aldığımız güçle ortak geleceğimize yürümeye devam edeceğiz. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında bütünleştiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorunumuz yoktur. Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünün bu anlayışla birliğimizin beraberliğimizin kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olacağına inanıyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’mızın kazanılmasında Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor her birini rahmetle yâd ediyorum.” (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@