Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Saldırıya Kınama

İSTANBUL (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Tren Garı önünde meydana gelen sald...

Haberler 10.10.2015, 14:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Saldırıya Kınama

İSTANBUL (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Tren Garı önünde meydana gelen saldırının birlik ve beraberliğe, ülkenin huzuruna kastettiğini belirtti ve kınadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın terör saldırısına ilişkin yazılı açıklaması şöyle:

“Bugün Ankara Tren Garı önünde gerçekleştirilen terör eyleminde birçok vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, birçok vatandaşımızın da yaralandığını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Birlik ve beraberliğimize ülkemizin huzuruna kasteden bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Kaynağı, söylemi, amacı, adı ne olursa olsun her türlü terör eyleminin ve terör örgütünün karşısındayız, hep birlikte de karşısında olmak mecburiyetindeyiz. Teröre en büyük desteği, terör eylemleri ve terör örgütleri karşısında çifte standartla hareket edenler vermektedir. Daha önce değişik yerlerde askerimize, polisimize, korucularımıza kamu görevlilerimize ve masum vatandaşlarımıza karşı yapılan terör eylemleriyle bugün Ankara Tren Garı’nda sivil vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırısı arasında hiçbir fark yoktur.

Millet olarak özellikle de siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve medya olarak bu saldırıların tümüne karşı aynı duyarlılıkla, aynı samimiyetle, aynı insani ve ahlaki duruşla tavrımızı ortaya koymalıyız.

Diğer terör eylemleri gibi Ankara Tren Garı’ndaki saldırı da birliğimizi, beraberliğimizi, geleceğimizi hedef almaktadır. Bu saldırı karşısında göstereceğimiz dayanışma ve kararlılık teröre vereceğimiz en büyük, en anlamlı cevap olacaktır.

Ankara’daki saldırıyı gerçekleştirenlerin amacı, farklı toplum kesimlerini birbirine düşürebilmektir. Bu konuda herkesi sorumlu davranmaya, dikkatli hareket etmeye, terörün yanında değil karşısında yer almaya davet ediyorum. Devletimiz tüm birimleriyle bu olayı aydınlatmak için çalışmaktadır. Faillerin en kısa zamanda belirleneceğine ve adalete teslim edileceğine inanıyorum.

Miletimizin huzurunu, ülkemizin güven ve huzur ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.” (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@