Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli 657 Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan 657 sayılı Kanunla ilgili yaptığı açıklamada, "İçi çürümüş' değiştirilmesi gerekiyor dedi.

Haberler 16.12.2015, 16:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli 657 Açıklaması

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan 657 sayılı Kanunla ilgili yaptığı açıklamada, "İçi çürümüş' değiştirilmesi gerekiyor ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan ziyareti dönüşünde gazetecilere yaptığı açıklamada 657 sayılı kanuna dikkat çekerek, "İçi çürümüş. Devletin malı deniz mantığını 657 ile kullanabilirsiniz. Dünyanın hiçbir yerinde artık memur işçi ayrımı yok, sadece çalışan var" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 657 sayılı Kanunun (Devlet Memurları Kanunu) bir an önce değiştirilmesi gerektiğini belirterek, hiç işe gelmediği halde maaş alanların bile olduğunu söyledi. Başbakan ve bazı Bakanların bu konuda yaptığı açıklamalar olmuştu.

Hükumetin 657 sayılı Kanunda değişik çalışmalarına başladığı kamuoyu tarafından biliniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da konuya parmak basmasıyla 657 sayılı Kanunda nasıl bir değişiklik yapılacağı milyonlarca memur tarafından merakla bekleniyor.

657 sayılı Kanunda yapılacak değişikliğin memurların çalışma haklarının ellerinden alınacağı endişesi gündemde, konuyla ilgili memur sendikaları çalışma haklarının kırmızı çizgileri olduğunu açıklamıştı. Yapılacak değişikliğin 4/A, 4/B, 4/C ve işçi ayrımını ortadan kaldırması, tamamının Kamu personeli olarak tanımlanması bekleniyor.     

 

 

Kaynak: Mymemur

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@