Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Karkamış'taki terör saldırısı ile ilgili Özdağ'a sert tepki! Daha dur, bunlar iyi günleriniz

Geçtiğimiz günlerde Gaziantep'in Karkamış ilçesinde PKK/YPG terör örgütünün gerçekleştirmiş olduğu terör saldırısından sonra Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Karkamış'ı ziyaret etti. Özdağ burada 40 kişilik bir grubun tepkisiyle karşı karşıya kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Karkamış'taki terör saldırısı ile ilgili Özdağ'a sert tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuya bugün yaptığı bir konuşmada yer verdi. Erdoğan konuşmasında Özdağ için "İşte particiklerden bir tanesi dün Gaziantep'ten Karkamış'a geçmiş. Karkamış'ta mülteci kardeşlerimiz hakkında laf etmeye kalkınca, 'lütfen haset yapmayın' deyip kovdular. O da gidip bir dükkana sığınıyor. Daha dur, bunlar iyi günleriniz" ifadelerini kullandı. 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Gaziantep'in Karkamış ilçesinde gerçekleştirilen terör saldırısı sonucunda şehit olan öğretmen ve bir çocuğun ailelerini ziyarete gitti. İlk önce şehit öğretmen Hasan Karataş'ın ailesini ziyarete ederek baş sağlığı diledi. Daha sonra ise Karkamış Sınır Kapısı'na gitti. Sınır kapısında basına açıklama yapan Özdağ hükümetin Suriye için uyguladığı politikaları eleştirince orada bulunan bazı kişilerden tepki gördü.

Gazetecilere açıklama yapan Özdağ orada bulunan vatandaşlar tarafından "Acımız taze, siyaset yapmayın" şeklindeki uyarılarla karşılaştı. Orada bulunan bir iş yerine girerek vatandaşlar ile konuşmaya devam etti. Buradan çıktıktan sonra ise konuşması sırasında tepki gösteren vatandaşlar tarafından bilinçli olarak provoke edildiğini iddia etti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖZDAĞ'A TEPKİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında gerçekleştirilen programda Özdağ'ın Karkamış ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan "İşte particiklerden bir tanesi dün Gaziantep'ten Karkamış'a geçmiş. Karkamış'ta mülteci kardeşlerimiz hakkında laf etmeye kalkınca, 'lütfen haset yapmayın' deyip kovdular. O da gidip bir dükkana sığınıyor. Daha dur, bu iyi günleriniz. Kadın ve çocuk katilleriyle dirsek dirseğe dolaşanlara inşallah 2023 ders yılı olacaktır" şeklinde konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü amacıyla yapılan bu programda konuşmalarına şu şeklide devam etti;

 "Tek bir kadının bile şiddete uğramasına asla rıza göstermeyeceğimiz için mücadele çıtasını sürekli yükseltmek mecburiyetindeyiz. Kadınlara yapılmış her yanlış uygulamayı insanın eşref-i mahlukat sıfatına yapılmış bir saldırı olarak görürüz. Her şeyden önce bizim inancımız buna cevaz vermez.Kalkınma planlarımızın merkezine güçlü kadın, güçlü aile, güçlü Türkiye ilkesini yerleştirdik. Ülkemizde bu doğrultuda çok mesafe kat ettik. Elbette henüz arzu ettiğimiz seviyede değiliz. 2023 yılında mağdurların adalete erişimini kolaylaştıran uygulamaları sürdüreceğiz. Bundan sonra da seferberlik ruhuyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Terör örgütleri söz konusu olduğu zaman Kandil'e çıkan Batılı STK'lar, Diyarbakır annelerini ziyaret etmemişlerdir. Bu örgütün parlamentomuzdaki uzantıları görmezden gelemeyiz. Onların demokrasi adına söyleyecekleri hiçbir söz kalmamıştır. Bunların parlamento kürsüsünü fırsat bilerek oradan söyledikleri ifadelerin hiçbir kıymeti yoktur.

2023 seçimlerini bu anlamda çok çok önemli buluyorum. 2023 seçimlerinde inanıyorum ki benim milletim Kürt'üyle, Türk'üyle, Laz'ıyla sandıklarda bunlara en güzel demokratik cevabı verecektir.

Kadın ve çocuk katili terör örgütünün arkasında duranlar yaşanan vahşete, işlenen insanlık suçuna ortaktır. İstiklal Caddesi'ndeki terör eylemini, bu terör örgütleri neyle izah edecekler? En ufak bir açıklamalarını duydunuz mu? Ne ana muhalefet, ne yavrusu konuştu mu? Konuşmadı. Konuşacak sözleri yok da onun için. İşte bu bakımdan ben orada şehit edilen yavrumuzun kanını yerde bırakmayalım derken aynı zamanda sandıkta da bırakmayalım. Ülkemizde misafir ettiğimiz, çok büyük bir çoğunluğu kadın ve çocuktan oluşan mazlumları, mağdurları korumaya, yaşatmaya, geleceğe yaşatmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.