Cumhurbaşkanı Erdoğan Yaz Normalleşme Kararlarını Açıklayacak! Kabine Toplantısı Saati

Cumhurbaşkanı Erdoğan gün içerisinde yapacağı konuşma ile yeni normalleşme kararlarını açıklayacak. Yaz döneminde uygulanacak tedbir kararları ise Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ile belli olacak. Kararlara dair son beklentiler, kabine toplantısı saati ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşma saati.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yaz Normalleşme Kararlarını Açıklayacak! Kabine Toplantısı Saati

Uzun süredir merakla beklenen yaz dönemi normalleşme kararları açıklanacak. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında normalleşme kapsamında uygulanacak olan tedbirler belli olacak. Soksğa çıkma yasaklarından işletmelerin çalışma durumuna çok sayıda başlık kabine toplantısı kapsamında ele alınacak. 

KABİNE TOPLANTISI SAATİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı öğleden sona başlayacak. Tam saat belli olmasa da Kabine Toplantısının 15.00 işe 15.30 arasında başlaması bekleniyor. 

Yaklaşık 3 saat sürmesi beklenen toplantının akşam üzere 18.00 ile 19.00 sularında tamamlanması ve hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir konuşma yapaması bekleniyor. 

Kamuoyuna yeni dönem kararlarını açıklayacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının da 19.00 ile 19.30 sularında başlaması öngörülüyor. Kabine toplantısına dair tüm kararlar akşam saatlerinde açıklanmış olacak. 

YENİ DÖNEM KARARLARI NE OLACAK?

1 Haziran'dan sonra normalleşme kararları kapsamında çok sayıda yeni düzenlemenin hayata geçirlmesi bekleniyor. 

İlk düzenlemelerden bir tanesi işletmelerin durumu olacak. Tüm işletmeler yaz döneminde çalışabilecek. Yeme içme veya eğlence mekanlarında ilk dönemde yüzde 50 kapasite ve sosyal mesafe kuralları etkili olacak. 

Sokağa çıkma yasakları, hafta sonu yasakları, akşam uygulanan 21.00 kararlarının normalleşme sürecinde kaldırılmaası yada esnetilmesi bekleniyor. 

Bireysel tedbirlerin ön plana çıkarılacağı yaz döneminde maske kullanımı da ele alınacak. Maske kullanım zorunluluğunun esnetilmesi ve açık hava alanlarında maske kullanım zorunluluğunun kaldırılması öngörülüyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@