Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ürdün Kralı İle Görüştü

ANKARA(ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Kudüs&rs...

Haberler 17.09.2015, 19:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ürdün Kralı İle Görüştü

ANKARA(ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Kudüs’te Müslümanlara yönelik ihlalleriyle ilgili olarak Ürdün Kralı Abdullah ile bir telefon görüşmesi yaptı. İki lider, Türkiye ve Ürdün’ün dışişleri bakanlarının bu konuda neler yapılabileceğini değerlendirmek üzere en kısa sürede görüşmeleri hususunda mutabık kaldı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, uluslararası toplumun bu hususta harekete geçirilmesi için İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin ortak çaba sarf etmesi gerektiğini vurguladı.

Ürdün Kralı Abdullah da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a konuya ilişkin çabalarından dolayı teşekkür ederek, İsrail’in Harem-i Şerif’te yaptıklarının kabul edilemez olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kral Abdullah’ın, Türkiye ve Ürdün’ün dışişleri bakanlarının bu konuda neler yapılabileceğini değerlendirmek üzere en kısa sürede görüşmeleri hususunda mutabık kaldıkları kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre Kral Abdullah, görüşme sırasında, terör saldırılarında şehit olan asker ve polisler için Türk halkına taziyelerini de iletti. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@