Cumhurbaşkanı Erdoğan'un Soylu Kararına Dair Dikkat Çeken İddia! Sular Durulduktan Sonra...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında son dönemlerde bir suç örgütü lideri tarafından gündeme getirilen iddialara dair Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın nasıl bir adım atacağı merak ediliyor. Konuya ilişkin ise dikkat çeken bir iddia gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'un Soylu Kararına Dair Dikkat Çeken İddia! Sular Durulduktan Sonra...

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Birleşik Arap Emirliklerinde çektiği videolar ile sosyal medya ve basında yer almıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında da açıklamalarda bulunan Peker, bazı iddiaları gündeme getirdi. Süleyman Soylu ise bu iddialara hem TRT Haber hemde Habertürk TV'de çıktığı canlı yayınlarla yanıt verdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SÜLEYMAN SOYLU KARARI

Siyasi gündemde çok konuşulan konuya ilişkin ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sessizliğini koruyor. Ancak bu süreçte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından Süleyman Soylu'nun yanında olduğunu ifade eden bir paylaşımda bulunmuştu.

İddialar sonrası merak edilen başlık ise  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Süleyman Soylu'yu görevden alıp almayacağı hususu. Merak edilen konuya ilişkin Cumhuriyet Gazetesi'nden ciddi bir iddia gündeme geldi. 

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, Süleyman Soylu'nun 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları döneminde, evine operasyon yapılan dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’le ilgili sarf ettiği, "Benden önceki içişleri bakanlarının oğluyla ilgili birtakım şeyler var, para sayma makineleri filan" sözleri Erdoğan'a 'arkamda dur' mesajı olarak yorumlandığı ifade edildi. Haberde ayrıca Süleyman Soylu'nun o dönem ortaya atılan iddialara benzer şekilde iktidara yönelik bir operasyon gerçekleştirildiği, bir nevi 'aynı oyunun sahnelendiği yönünde bir mesaj verdiği de konuşuldu. 

SÜLEYMAN SOYLU GÖREVE DEVAM EDECEK Mİ?

AK Parti içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Süleyman Soylu'nun yanında yer aldığına dair yorumlar var. Ayrıca Süleyman Soylu'nun şuanda görevden alınmasının mafya karşısında kaybedildiği algısı oluşabileceğinden Süleyman Soylu'nun görevine devam edeceği yorumları yapıldığı vurgulandı. 

Adalet Bakanlığı Adım Atabilir

Haberde; Sedat Peker'in açıklamalarının ardından Adalet Bakanlığı'nın yakında süreçte adım atabileceğine dair de bilgi verildi. Tüm iddialar karşısında Adalet bakanlı'nın hukuki süreç başlatacağı bildirilen yazıda “Yakın bir zamanda Peker’i Türk mahkemeleri karşısında, yargı önünde hesap verirken görürseniz şaşırmayın” ifadesi yer aldı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@