Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin Adını Sadece Terörle, Krizle Ananlar Başarıları Gölgelemenin Peşinde

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İçimizdeki hasımlar hiçbir zaman ...

Haberler 27.10.2015, 12:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin Adını Sadece Terörle, Krizle Ananlar Başarıları Gölgelemenin Peşinde

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İçimizdeki hasımlar hiçbir zaman eksilmiyor. Dışarıdakine ‘Zaten normaldir’ diyoruz ama içeridekilere ne oluyor? Türkiye’nin adını sadece terörle, krizle ananlar tüm bu başarıları gölgelemenin peşindedir” dedi.

Erdoğan, Rixos Otel’de IMT Yetkilendirme İmza Töreni’nde konuştu. 4 milyar euroluk IMT Yetkilendirme İmza Töreni ile yeni bir heyecanı yaşadıklarını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bugün 2 milyar euroluk bir para böylece hazineye girmiş bulunuyor. İşte asıl Türkiye budur. Ama bunu gördükleri halde görmezlikten gelenler yine var, yine olacak; çünkü içimizdeki hasımlar hiçbir zaman eksilmiyor. Dışarıdakine ‘Zaten normaldir’ diyoruz ama içeridekilere ne oluyor? Ve ikide bir söyledikleri şey şu; ‘Acaba ne yaptılar, söylesinler.’ Fazla şey konuşmaya gerek yok. Eğitimde yapılanlar, sağlıkta, adalette, ulaşımda, tarımda yapılanlara baktığınız zaman her şey ortada. Fakat ne söylersen söyle, ne anlatırsan anlat; kulak var ama duymuyor. Türkiye’nin adını sadece terörle, krizle ananlar tüm bu başarıları gölgelemenin peşindedir. Ülkemizdeki istikrar ve güven ikliminden rahatsız olanlar, 7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıkan belirsizlik ortamını ve yaşanan terör olaylarını da bahane ederek bu asli gündemimizden uzaklaştırmanın çabası içerisine girdiler. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Hedeflerimizden asla uzaklaşmayacağız. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlığı, bakanlıklarıyla tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olan, çalışan, üreten bir ülke olarak yeni Türkiye yolunda kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz.”

-“BİZİM GERİ KALMAMIZ SÖZ KONUSU OLAMAZ”-

“Elektronik haberleşme sektöründe yaşanan gelişmeler, Türkiye’nin yaşadığı büyük atılımın en bariz örneğidir” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Türkiye, 1980’li yıllarda 1G ile, 1998 yılında yaygın olarak 2G ile, 2009’da da 3G ile tanışmış bir ülkedir. Nisan ayında sadece 4G’ye yönelik yatırım yapılmasını doğru bulmadığımı, doğrudan 5G’ye hazırlık yapılması gerektiğini ifade etmiştim. Katılanlar oldu, katılmayanlar oldu; fakat ben bu düşüncemde ısrarlıydım. Bu teklifim üzerine 4G ihalesi, 5G’nin altyapısını da kapsayacak şekilde 4,5G olarak revize edildi. Ağustos’taki ihalede 4 milyar Euro gibi ciddi bir rakamın ortaya çıkması, sektörün ülkemizdeki potansiyelini göstermesi bakımından çok önemlidir. Artık şunu hepimiz görüyoruz; cep telefonu, bilgisayar, internet lüks olmaktan çıktı, ihtiyaç haline dönüştü. Bu imkanların olmadığı bir hayatı tahayyül etmekte zorlanıyoruz. Tüm dünyanın son hızda ilerlediği bu yarışta, bizim geri kalmamız söz konusu olamaz. Bugün belgelendirme töreninde bulunduğumuz 4,5G ve en kısa sürede geçeceğimizi ümit ettiğimiz 5G altyapıları bu bakımdan çok önemli. Daha hızlı, daha kaliteli mobil internet erişiminin hayatımızda çok köklü değişiklikler yapacağı görülüyor.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@