Cumhurbaşkanı Erdoğan Tam Kapanma Sonrası Kısıtlamaların Kaldırıldığını Açıklayacak!

Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tam kapanma sürecinin sona erdiğini ve kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılacağını açıklaması bekleniyor. İşte kabine toplantısına dair son gelişmeler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tam Kapanma Sonrası Kısıtlamaların Kaldırıldığını Açıklayacak!

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı çok büyük önem arz ediyor. Halen tam kapanma süreci içerisinde olan Türkiye'nin kabine toplantısı sonrası yeni bir döneme başlaması öngörülüyor. 

Tam kapanma sürecinin hemen ardından kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması ve normalleşme adımları atılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu kararları hafta başında kabine toplantısı sonrası ilan etmesi tahmin ediliyor. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Ramazan ayının ikinci yarısından itibaren bayram sonuna kadar uygulanacak olan tam kapanma süreci sona erecek.Tam kapanma süreci 29 Nisan tarihinde başladı. 17 mayıs tarihinde sona erecek tam kapanma kademeli olarak sona erecek. 

Elde edilen ilk bilgilerde tam kapanma süresinin ilk aşamasında sokağa çıkma yasakları esnetilecek ancak haftasonu ve akşam yasakları uygulanmaya devam edecek. Bazı sınıflarda okullar açılabilecek ve işletmelere ek izinler sağlanacak. 

Normalleşmenin ikinci aşamasında sokağa çıkma yasaklarının akşamları kaldırılması, Cumartesi gününün açılması gibi aşamaların olması bekleniyor. Normalleşmenin son aşamasını ise tam açılma süreci izleyecek. Bu dönemde yasakların kaldırılması bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISINDA AÇIKLAYACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Mayıs ayı Kabine Toplantısının önümüzdeki günlerde toplanması bekleniyor. 

Kabine Toplantısı kapsamında bir konuşma gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni dönem kararlarını ilan edecek. Normalleşme sürecinin nasıl işleyeceğini açıklayacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan hangi yasakların kaldırıldığını duyuracak. 

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının hafta başında yapılması ve yeni kararların ilan edileceği tahmin ediliyor.

Kamugundemi.com

Yorumlar (1)
Alparslan 4 hafta önce
Genelge yayınla dı yasak kalkmıyor heryer yine kapalı çalışanlar yine devam aşı için 65 yaşa güzellik sözde ama araç yasak bumu yani

Gelişmelerden Haberdar Olun

@