Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz Kendi Ülkenizdeki Seçimlerle İlgilenin

İSTANBUL (ANKA) -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da gazetecilere yaptığı açıklamada, d...

Haberler 31.10.2015, 16:40
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz Kendi Ülkenizdeki Seçimlerle İlgilenin

İSTANBUL (ANKA) -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da gazetecilere yaptığı açıklamada, dış basını eleştirdi. İçeride ve dışarıda, Türkiye’nin birliğini ve beraberliğini bozmaya gayret eden odaklar olduğunu belirten Erdoğan, uluslararası medya kuruluşlarına, “Size ne, siz kendi ülkenizdeki seçimlerle ilgilenin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da gazetecilerin sorularını yanıtladı. 1 Kasım seçimlerinden çıkacak sonuca “Milletçe hep beraber saygı duyacağız” diyen Cumhurbaşkanı, uluslararası basına ilişkin şunları söyledi:

“Özellikle son dönemde dışarıdaki bazı uluslararası medya kuruşlarının üst akıldan aldıkları talimatla gerek şahsıma yönelik, gerek Türkiye’deki siyasi partilere yönelik yaptıkları açıklamaları duyuyorsunuz. Bunlar manidardır. Size ne, siz kendi ülkenizdeki seçimlerle ilgilenin. Ama Türkiye’deki seçimlerle ilgili benim ismimi zikrederek, parti ismi kullanarak ‘Sakın oraya oy vermeyin’ gibi bir yaklaşım göstermek bunlar çok çirkin. Bunun siyasi etikle, siyasi ahlakla uyuşur bir yanı yoktur.”

Erdoğan, yarın yapılacak seçimin anlamına ve terör sorununa ilişkin, “Biz ülkemizde milletimizle birliğimizi, beraberliğimizi koruyacak şekilde ve terör örgütüne fırsat vermeyecek şekilde, İnşallah yarın bu noktada anlamlı bir oylamaya gidilir. Bu seçim, istikrarın ve güvenin devamına yönelik bir seçimdir. İstiyorum ki bu ülkede istikrar kazansın. Birlik, beraberlik, kardeşlik kazansın Türkiye’miz kazansın” diye konuştu. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@