Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehit Ve Gaziler Bu Topraklardaki Varlığımızın Sembol Ve Güvencesi

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazi ve şehitlerin bu topraklardaki varlığın birer sembolü ve güvencesi olduğunu bildirdi.

Haberler 19.09.2015, 16:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehit Ve Gaziler Bu Topraklardaki Varlığımızın Sembol Ve Güvencesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Tarihin, mukaddes vatan topraklarını kanlarıyla sulamış şehit ve gazilerin fedakârlıklarıyla elde edilen nice zaferlerle dolu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlar, bu vatan topraklarındaki varlığımızın birer sembolü ve güvencesidir. Bugün de, ülkemize yönelen tehditlere karşı kendilerini siper eden kahraman askerlerimiz ve polislerimiz, aynı şuur ve fedakârlıkla görev yapmaktadırlar” dedi.

Milletin, kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda hayatlarını feda etmekten çekinmeyen kahramanlar sayesinde karşısına çıkan tüm badireleri atlatacak güce, dirayete, kararlılığa sahip olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizler, ecdadımızdan miras kalan hasletlere sahip çıkmanın, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere karşı mücadele etmenin, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için çalışmanın, şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzun da gereği olduğuna inanıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajını şöyle sonlandırdı:

“Ülkemizin sessiz kahramanları olan şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı "Müşir ve Gazi" unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum." (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@