Cumhurbaşkanı Erdoğan Rakip Olarak Kimi İstiyor? Kılıçdaroğlu, Akşener, Yavaş, İmamoğlu

Ünlü Gazeteci Ahmet Hakan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim yarışında karşısında kimi görmek isteyeceğine dair dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. İşte o yazıya dair detaylar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rakip Olarak Kimi İstiyor? Kılıçdaroğlu, Akşener, Yavaş, İmamoğlu

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için siyaset gündemi hareketli bir dönem geçiriyor. Muhalefet Partileri Cumhurbaşkanlığı seçimleri için tarihin öne çekilmesini istiyorlar. CHP ve İYİ Parti'den gelen açıklamalarda Türkiye'de erken seçimin şart olduğu ifade ediliyor. 

AK Parti ve MHP kanadından gelen açıklamalarda ise erken seçime gerek olmadığı ve seçimlerin olması gereken tarihte 2023 yılında yapılacağı ilan ediliyor. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KİMİ RAKİP OLARAK İSTER?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakının adayı Recep Tayyip Erdoğan olacak. Yeni dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına rakip olarak kimin çıkacağı ise merak konusu. Hürriyet Gazetesiden Ahmet Hakan konuya ilişkin bir yazı kaleme kaldı. 

Millet İttifakından 4 ismin değerlendirildiği yazıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerde kimi rakip olarak görmek istediğine ilişkin değerlendirme yapıldı. Ahmet Hakan'ın yazısında yer alan isimler ve o isimler hakkında yapılan değerlendirmeler. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU:

Kılıçdaroğlu’nu kesin ister. Hatta istemekle kalmaz, bayağı bir memnun da olur. Muharrem İnce’nin “çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş” tiradını bile anımsar.

MANSUR YAVAŞ:

Kulislerdeki fısıltılara göre istiyormuş Mansur Yavaş’ı... Hatta “Mansur aleyhinde konuşmayın” da demiş. Dişine göre buluyor herhalde... Ama Yavaş’ın pek arzusu yok gibi.

EKREM İMAMOĞLU:

İmamoğlu’nu ister mi? Emin değilim. Kendisini biraz tekinsiz buluyor olabilir. Ama İmamoğlu’nun karşısına aday olarak çıkmasını, dünyanın sonu olarak da görmeyebilir.

MERAL AKŞENER:

Meral Akşener’in aday olarak karşısına çıkmasında bir sıkıntı görmeyebilir. Hatta Kürt oyları açısından bir avantaj elde ettiğini de düşünebilir. Ama yine de dikkatli olmasında fayda var.

SEÇİMLER NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2023 yılının Haziran ayında gerçekleştirilecek. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti erken seçim kararı alınmasını ve seçimlerin daha önce yapılmasını istiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli ise seçimlerin zamanında yapılacağını açıkladılar. 

Yorumlar (1)
Tahsin Demir 1 hafta önce
Her dördü de boş teneke bunlardan çoban bile olmaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@