Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli Projeler, Deniz Kuvvetlerimizin Caydırıcılığını Arttırmıştır

ANKARA (ANKA) -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “son 12 yılda hayata geçirdiğimiz milli projeler...

Haberler 27.09.2015, 15:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli Projeler, Deniz Kuvvetlerimizin Caydırıcılığını Arttırmıştır

ANKARA (ANKA) -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “son 12 yılda hayata geçirdiğimiz milli projeler, Deniz Kuvvetlerimizin imkân ve kabiliyetlerini güçlendirmiş, caydırıcılığını artırmıştır” diyerek, Deniz Kuvvetleri Günü’nü kutladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Preveze Deniz Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle Deniz Kuvvetleri Komutanı Bülent Bostanoğlu’na bir mesaj gönderdi. Mesajında,  “1538’de kazanılan Preveze Deniz Zaferi, Türk tarihinin en şanlı ve en görkemli zaferlerinden birisi olarak iftihar vesilemizdir” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Barbaros Hayrettin Paşa komutasındaki denizcilerimiz, kendilerinden katbekat güçlü bir donanma karşısında Preveze’de tarih yazmışlardır. Türk ordusunun denizlerdeki gücünün doruğuna ulaştığını gösteren bu zafer, donanmamızın Akdeniz’deki üstünlüğünü ve egemenliğini de tüm dünyaya ilan etmiştir. Osmanlı devletinin, 1299 yılında 400 çadırlık bir beylik olarak başlayan kutlu yürüyüşü, Preveze Zaferiyle, denizlerde de yeni ve çok önemli bir safhaya ulaşmıştır. Osmanlı egemenliğinde iken, barışın, adaletin, huzurun hâkim olduğu Akdeniz, maalesef bugün, umut yolculuğunda hayatlarını kaybeden mülteci cesetleri ile âdete bir mezarlığa dönüştü.

Akdeniz’de Osmanlı medeniyetinin ve barışının mirasçısı bir millet olarak, bugün de huzur iklimini yeniden ihya etmenin çabası içindeyiz. Tarihi gurur verici başarılarla dolu olan Deniz Kuvvetlerimiz, Preveze Zaferi başta olmak üzere, devraldığı mirasa uygun şekilde, her geçen gün daha da güçlenmektedir. Sahil Güvenliğimiz, Akdeniz’de yaşanan drama seyirci kalmayarak, mültecilerin kurtarılması için elinden geleni yaparak, dünyaya adeta insanlık dersi vermektedir.  Donanmamız ise, dünyanın dört bir yanında barış harekatlarında üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirmektedir. Savunma sanayiinde gerçekleştirdiğimiz atılımlar, bilhassa son 12 yılda hayata geçirdiğimiz milli projeler, Deniz Kuvvetlerimizin imkân ve kabiliyetlerini güçlendirmiş, caydırıcılığını artırmıştır.

Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü'nde kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazan bütün kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi şükranla yâd ediyorum. Deniz Kuvvetlerimizin tüm mensuplarını, milletim adına en kalbi duygularımla selamlıyorum.”(ANKA)

(ÜNS/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@