Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli İradenin Ortaya Koyacağı Tavra Saygı Duymamız Gerekecek

İSTANBUL (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oyunu İstanbul’da kullandı. Erdoğan, “Bu...

Haberler 01.11.2015, 12:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli İradenin Ortaya Koyacağı Tavra Saygı Duymamız Gerekecek

İSTANBUL (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oyunu İstanbul’da kullandı. Erdoğan, “Bugün vatandaşlarımız tercihini yapacaktır. Milli iradenin ortaya koyacağı tavra da milletçe saygı duymamız gerekecek” dedi.

Erdoğan, oyunu kullandıktan sonra sandık başında gazetecilere açıklamada bulundu. Yaklaşık 54 milyon yurttaşın sandıklara gitmekte olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

“7 Haziran seçiminden sonra sandıklardan rahat oluşacak bir hükümet çıkmayınca böyle bir seçime gitme zarureti doğdu. Bugün yapılacak olan seçim inanıyorum ki, istikrarın, milletimiz için, ülkemiz için ne kadar ortada olduğu ortadaydı. Bugün vatandaşlarımız bunun tercihini yapacaktır. Milli iradenin ortaya koyacağı tavra da milletçe saygı duymamız gerekecek. Demokrasi yolunda Türkiye çok büyük mesafeler kaydetti ve almış olduğu bu mesafeyi bugünkü seçimde bir kez daha perçinleyecektir. Ben milletime bugün kullanacağı oyların hayırlı olmasını diliyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. YSK başta olmak üzere, il-ilçe seçim kurulları, sandık kurullarında görev alan tüm arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.”

Erdoğan, seçim sonuçlarını İstanbul’dan takip edeceğini söyledi. (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@