Cumhurbaşkanı Erdoğan Liderler Zirvesine Gitmeden Açıklayacak! 11 Haziran Sonrası Yasaklar, Açılma Kararları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı zirve öncesinde kabine toplantısı gerçekleştirilecek. Kabine toplantısında 11 haziran sonrası dönemde uygulanacak kararların açıklanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Liderler Zirvesine Gitmeden Açıklayacak! 11 Haziran Sonrası Yasaklar, Açılma Kararları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hafta başında, NATO Liderler Zirvesine katılacak. 

NATO toplantısı öncesinde ise Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı gerçekleştirilecek. Toplantı sonrası ise Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması yapacak ve hem alınan kabine kararlarını hemde önümüzdeki dönem uygulanacak yeni tedbirleri açıklayacak. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ TEDBİRLERİ AÇIKLAYACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği kabine toplantısı 10 Haziran perşembe günü yapılacak. Bilim Kurulu toplantısından çıkacak tavsiye kararları ile kabine toplantısından yeni kararların çıkması bekleniyor. 

1 Temmuz dönemine kadar yasakların devam etmesi beklenirken bazı tedbirlerde esnemeler de olabileceği bekleniyor. 

Günlük vaka sayılarının 6 bin bandınına inmesi, aşılama çalışmalarının çok büyük hız kazanması önümüzdeki günlerde tedbirlerin tamamen kaldırılmasını sağlayabilir. Tedbirlerin tamamen kaldırılıp tam açılma başlayacak olan döneme kadar ise belli başlı tedbirlerin devam etmesi bekleniyor. 

EN BÜYÜK BEKLENTİ PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ KALDIRILMASI

10 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan kabine toplantısına dair en büyük beklenti ise halen uygulamada olan Pazar günü sokağa çıkma yasaklarının kaldırılması olark gösteriliyor. 

Masada son veriler, aşılama uygulamaları ve sevkiyatları ile birlikte pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı da ele alınacak. Vaka ve vefat sayılarındaki düşüşün göz önünde bulundurulacağı ve pazar günü kısıtlamasının kaldırılabileceği ifade ediliyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısına dair alınan kararları 11 Haziran Perşembe günü akşam saatlerinde açıklaması bekleniyor. Kabine toplantısının öğleden sonra saat 15.00, 16.00 gibi başlaması kararların ise 19.00'dan sonra açıklanması bekleniyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@