Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani İle Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü.

Haberler 05.08.2015, 19:06
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani İle Görüştü

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede Erdoğan, Türkiye’nin IŞİD ve PKK başta olmak üzere düzenlediği son operasyonlar hakkında Ruhani’ye de bilgi verdi. Erdoğan, Suriye ve Irak’taki istikrarsızlık ve kaos ortamının komşu ülkeleri olumsuz etkilediğine dikkati çekerek, Türkiye’nin ulusal güvenliğine yönelik terör tehditlerine karşı kayıtsız kalamayacağını vurguladı.

Ruhani’nin de terör saldırılarında hayatlarını kaybedenler olmasından derin üzüntü duyduğunu belirterek, Erdoğan’ın şahsında tüm Türkiye halkına başsağlığı dileklerini ilettiği öğrenildi. İki lider, görüşme vesilesiyle, bölgesel konular hakkında da görüş teatisinde bulundu. Erdoğan’ın İranlı mevkidaşına Esad görevde olduğu sürece Suriye’ye istikrarın gelmeyeceğini söylediği, Ruhani’nin ise bazı konulardaki görüş ayrılıkları söz konusu olsa da ikili ilişkileri güçlendirmeye büyük önem verdiklerini vurguladığı öğrenildi. (ANKA)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@