Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hava Harp Okulu Mezuniyet Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hava Harp Okulu Komutanlığı’nın 61. Dönem Diploma ve Sancak Devir

Haberler 31.08.2015, 21:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hava Harp Okulu Mezuniyet Törenine Katıldı

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hava Harp Okulu Komutanlığı’nın 61. Dönem Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni’ne katıldı.

Cumhurbaşkanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın alana gelişiyle başlayan törende; TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da hazır bulundu.

Törende bayrağın göndere çekilmesi ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, konuşmalar yapıldı, yaş kütüğüne dönem birincisi tarafından 61. Dönemin uçak maketi çakıldı. Daha sonra bu yıl mezun olan teğmenlere diplomaları verildi. Erdoğan dönem birincisine, TBMM Başkanı Yılmaz dönem ikincisine, Başbakan Davutoğlu da dönem üçüncüsüne diplomalarını verdi. F-4 ve F-16 uçaklarının pasaj geçişi yaptığı Sancak Devir Teslim Töreni’nde; sancaktarın kılıcı kuşatıldı, Hava Harp Okulu Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Fethi Alpay tarafından sancaktar ve muhafızların kılıç ve diplomaları verildi. Hava Harp Okulu Marşı’nın da okunduğu tören, SOLOTÜRK gösterisi ile sona erdi. (ANKA)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@