Cumhurbaşkanı Erdoğan Hamursuz Bayramını Kutladı

ANKARA (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, farklılıkları zenginlik olarak telakki eden kadim bir medeniyetin mensubu olarak, bu coğrafyadaki tüm insanların, herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmamasına, kendi kültür, d

Haberler 05.04.2015, 10:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan Hamursuz Bayramını Kutladı

ANKARA (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, farklılıkları zenginlik olarak telakki eden kadim bir medeniyetin mensubu olarak, bu coğrafyadaki tüm insanların, herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmamasına, kendi kültür, din ve geleneklerini özgürce yaşayabilmelerine büyük önem verdiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Musevi vatandaşların Hamursuz Bayramı’nı yayımladığı mesajla kutladı. Yahudilerin Mısır'da esaretten kurtulmalarını simgeleyen Pesahın, Musevilik inancının en önem dini bayramlarından biri olduğunu ifade eden Erdoğan, “Musevi vatandaşlarımızı Hamursuz olarak da adlandırdıkları söz konusu bayramları vesilesiyle en içten duygularımla tebrik ediyorum. Farklılıkları zenginlik olarak telakki eden kadim bir medeniyetin mensubu olan bizler, bu coğrafyadaki tüm insanların, herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmamasına; kendi kültür, din ve geleneklerini özgürce yaşayabilmelerine büyük önem veriyoruz. Pesah münasebetiyle, barış içinde birlikte yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Musevilere tebriklerimi ve esenlik dileklerimi sunuyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi. (ANKA)

(YE/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@