Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısında Kılıçdaroğlu'na hakaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısında Kılıçdaroğlu'na hakaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısında Kılıçdaroğlu'na hakaret etti - Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, "Belki biraz ağır olacak ama sonuna kadar hak ediyor. Haysiyet fukarası, sefil, zavallı, gafil, namert, kifayetsiz, yüzsüz" gibi ifadeler kullandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları..

Ömründe devlet yönetimine dair, özellikle Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Genel Müdürlüğü dönemi hariç herhangi bir bilgisi, tecrübesi, kabiliyeti olmayan CHP Genel Başkanı’nın devleti yönetme sorumluluğu nutukları atması ise ayrı bir komedi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu zatın öncelikle ülkenin en büyük ikinci partisinin başında olmasının getirdiği sorumluluk bir yana, herhangi bir vatandaş olarak göstermesi gereken hassasiyetin farkına varması gerekiyor.

Kağıthane’yi ‘Kağıttepe’ diye ifade eden bir kişiden bu ülkeye cumhurbaşkanı olur mu? Şimdi söyleyeceklerim bekli biraz ağır olacak; ama emin olun hepsi de muhatabının sonuna kadar hak ettiği tespitlerdir.

*Madem sorumluluktan söz ediyoruz; öyleyse kendi devletini, bütçesini uyuşturucu parasıyla finanse etmekle suçlayan bir haysiyet fukarası, ‘sorumluluk’ lafını ağzına en son alacak kişidir.

Kendi devletini; borsasının yükselişi üzerinden hançerlemeyi siyaset sanan bir sefil, ‘sorumluluk’ ifadesinin yanına yaklaşamaz.

Kendi devletini, ülkesini, mafyaya teslim etmekle itham eden bir zavallı ‘sorumluluk’ kavramının yanından yöresinden bile geçemez.

Yurt dışına gittiğinde ülkenin ve milletin hayrına tek bir görüşme yapmayıp ne kadar terör örgütü destekçisi, ne kadar Türkiye düşmanı varsa onların ekmeğine yağ sürüp gelen bir gafil, ‘sorumluluk’ lafıyla yan yana gelemez.

Teröriste ‘terörist’, terör örgütüne ‘terör örgütü’ demek cesareti olmayan, terör örgütü güdümündeki partiyi ülke yönetimine ortak etmeye çalışan bir namert, sorumluluktan söz edemez.

Ağzını her açtığında yolsuzluktan, hırsızlıktan, arsızlıktan söz edip de kendi belediyelerindeki, parti teşkilatlarındaki kepazeliklere gözünü kapatan bir kifayetsiz sorumluluğun ‘s’sinin bile yanına yaklaşamaz.

Devraldıkları belediyelerde bırakınız taş üstüne taş koymayı, yapılanları yaşatmayı, başlatılanları sürdürmeyi beceremediklerinden ‘sorumluluk’ diyerek ortalıkta dolaşması kadar yüzsüzce bir tavır olamaz.

Kamu Gündemi'ni Twitter'dan takip etmek için tıklayın!