Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Harp Okulu Diploma Törenine Katıldı

Deniz Harp Okulu’ndaki 242. Dönem Diploma ve Sancak Devir

Haberler 31.08.2015, 21:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Harp Okulu Diploma Törenine Katıldı

İSTANBUL(ANKA) – Deniz Harp Okulu’ndaki 242. Dönem Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldı. 213’ü Türk, 4’ü Azerbaycan, 3’ü Kazakistan, 2’si Türkmenistan ve 1’i Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmak üzere, toplam 223 deniz teğmeninin diplomasını aldığı törende, Erdoğan okul birincisi Teğmen Hasan Salim Kanmaz’a diplomasını verdi.

Deniz Harp Okulu’nda 242. Dönem Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni yapıldı. Tuzla’daki Deniz Harp Okulu’nda düzenlenen diploma törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulisi Akar, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, kuvvet komutanları ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alana eşi Emine Erdoğan ile birlikte helikopterle geldi. Erdoğan’ın alana gelişiyle Cumhurbaşkanlığı forsu taşıyan bir Türk bayrağı da göndere çekildi. Fakat Erdoğan’ın gecikmesi nedeniyle tören planlanandan yaklaşık yarım saat sonra başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Deniz Harp Okulu, merhaba. Yeni rütbeleriniz hayırlı olsun” diyerek öğrencileri selamladı.

-242. YIL BAKLASI DENİZE VERİLDİ-

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Deniz Harp Okulu Komutanı Tümamiral Mesut Özel bir konuşma yaptı.

Deniz Harp Okulu bu yıl, 213’ü Türk, 4’ü Azerbaycan, 3’ü Kazakistan, 2’si Türkmenistan, 1’i Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmak üzere, toplam 223 deniz teğmenini mezun etti.

Konuşmaların ardından dönem birincisi Teğmen Hasan Salim Kanmaz tarafından 242. yıl baklası denize verildi. Denizcilik terimleriyle gerçekleşen kalama verme törenin ardından dereceye giren teğmenlere diplomaları verildi.

Okul birincisi Hasan Salim Kanmaz’a diplomasını Cumhurbaşkanı Erdoğan, okul ikincisi Engin Tekin’e diplomasını TBMM Başkanı Yılmaz, okul üçüncüsü Yusuf Temur’a ise diplomasını Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi.

Dereceye giren misafir teğmenlere diplomalarını törene katılan büyükelçilik yetkilileri verdi.

Bazı mezunların diplomalarını ise Deniz Harp Okulu’ndan bundan 50 yıl önce mezun olan emekli denizci subaylar verdi.

Diploma töreni sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Başkanı Yılmaz ile Genelkurmay Başkanı Akar sık sık sohbet etti. Üçlünün sohbeti sırasında ağızlarını kapatması ise dikkat çekti.

Deniz Harp Okulu Öğrenci Alay Sancağının nöbet devir teslim törenin ardından, mezun teğmenler, tören geçişi yaptı. Tören geçişi sırasında Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı uçak ve helikopterler de tören alanının üzerinden bir uçuş gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören geçişini ayakta takip etti. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@