Cumhurbaşkanı Erdoğan Danıştay'ın Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Danıştay ve İdari Yargı’nın değerli mensuplarının hukuk devleti ilkelerinden ayrılmadan fedakarca çalışmaya devam edeceğine, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstün

Haberler 10.05.2015, 13:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan Danıştay'ın Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Danıştay ve İdari Yargı’nın değerli mensuplarının hukuk devleti ilkelerinden ayrılmadan fedakarca çalışmaya devam edeceğine, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşınması sürecinde üstün hizmetlerini sürdüreceğine inanıyorum” dedi.

Erdoğan, Danıştay’ın Kuruluş 147. Yıldönümü ve İdari Yargı Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Danıştay’ın temel hak ve hürriyetlerin güvence altına alınmasında, demokrasinin gelişmesinde ve hukuk devleti ilkelerinin korunmasında büyük görev ve sorumluluklar üstlendiğini ifade eden Erdoğan, “Şurayı Devlet’ adıyla kurulduğu 1868 yılından bu yana edindiği birikim ve tecrübeyle, Danıştay, idare ile vatandaşların arasında uyuşmazlıkların çözümünde, temyiz istemlerinin karara bağlanmasında önemli kararlara imza atmış; kanun tasarı ve teklifleri ile tüzük tasarılarını incelemek suretiyle demokrasimizin işlemesine ve  gelişmesine değerli katkılarda bulunmuştur” değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, “Danıştay ve İdari Yargı’nın değerli mensuplarının hukuk devleti ilkelerinden ayrılmadan fedakarca çalışmaya devam edeceğine, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşınması sürecinde üstün hizmetlerini sürdüreceğine inanıyorum. Danıştay’ın kuruluş yıldönümü ve İdari Yargı Günü’nü kutluyor, başta Sayın Başkan ve üyeler olmak üzere idari yargı mensuplarına başarılar diliyor, en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi. (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@