Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Haziran Sonrası Yasaklara Dair İlk Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının hemen ardından düzenlediği basın toplantısında 1 Haziran sonrası uygulanacak olan yasaklara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Haziran Sonrası Yasaklara Dair İlk Açıklama

İçişleri Bakanlığı'nın 17 Mayıs - 1 Haziran dönemi uygulanacak yasaklara dair genelge yayımlamasının ardından gözler 1 Haziran sonrası yasaklarına çevrildi. Tam açılma mı yoksa kademeli normalleşme kapsamında yasakların devam mı edeceği merak konusuydu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Topalntısı sonrası bu konuya ilişkin ilk açıklamasında bulundu. 

1 HAZİRAN SONRASI YASAKLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası düzenlediği basın toplantısına salgına dair son durumu paylaşarak başladı. 

Ramazan ayı sürecinde uygulanan kısmı kapanma ve tam kapanma yasakları ile salgının büyük ölçüde kontrol altına alındığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan merakla beklenen 1 Haziran sonrası döneme değindi. 1. Haziran sonrasında yeni bir normalleşme dönemi başlayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sürecin detaylarının kabinede görüşüldüğünü ifade etti. 

İlk Açıklama

"Kabine toplantımızda 1 Haziran'dan itibaren başlayacak kademeli normalleşmenin 2. etabını görüştük. Önümüzdeki günlerdeki gelişmelere göre milletimizle paylaşacağız. Vaka sayılarını daha da aşağıya çekmek için milletimizin kademeli normalleşme döneminin kurallarına uymasını istiyoruz. Riskli grupların tamamının aşılanması için çalışıyoruz. Belirlenen tedbirler insanlarımıza eziyet olsun diye değil bu sancılı dönemi geride bırakmak için milletimizin önüne konmaktadır. Bu tedbirleri almayan ülkelerin nasıl ağır bedelleri ödediğini sizlerde görüyorsunuz."

EN ZORUNU GERİDE BIRAKTIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında salgın sürecinin etkilerinden bahsetti. Bu kapsamda salgın sürecinin uzamasıyla birlikte tahammüllerin azaldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bu durumun farkında olduklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında en zorunun geride kaldığını söyleyerek "Bir müddet daha dikkatli gitmek mecburiyetinde olduğumuzu kabul etmeliyiz. Sağlık çalışanlarımıza, emniyet ve jandarma teşkilatlarımıza, süreçte görev alan herkese şahsım ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum." açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@