Cumhurbaşkanı Erdoğan Covid-19 Aşısının İkinci Dozunu Yaptırdığını Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs aşısı ikinci dozunu yaptırdığı bildirildi. COVİD-19 aşısı sürecini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı değerlendirmesi geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Covid-19 Aşısının İkinci Dozunu Yaptırdığını Açıkladı!

Türkiye'de koronavirüs aşısının başlangıcını yapan isimlerden olan Cumhurbaşkanı Erdoğan aşının ikinci dozunu da yaptırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu gelişmeyi sosyal medya hesabından kamuoyuna duyurdu.

CUMHURBAŞKANI ERDIĞAN KORONAVİRÜS AŞISININ İKİNCİ DOZUNU YAPTIRDI!

Telegram üzerinden bir paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs aşısının ikinci dozunu yaptırdığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, “Merhaba sevgili kardeşlerim, ben de ikinci doz koronavirüs aşısını yaptırdım. İnşallah en kısa sürede tüm vatandaşlarımızın koronavirüs aşısı olmalarını hedefliyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüs aşısı olduğu gibi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de koronavirüs aşısının ikinci dozunu yaptırdı. Daha önce koronavirüs aşısı olan siyasi liderlerin tamamı bugün ve yarın ikinci doz aşılarını yaptıracaklar.

COVİD-19 AŞISI NE İŞE YARAR?

Türkiye'de koronavirüs ile mücadele kapsamında aşı tedbiri çok önemli adımlardan birisi olarak değerlendiriliyor. Koronavirüs aşısı olanlar 28 gün arayla iki doz aşı yaptırıyorlar. Bu şekilde vücutta koronavirüse karşı antikor gelişimi sağlanabiliyor. Antikorlar ise vücudun koronavirüse karşı yüksek bir mücadele ortaya koymasını sağlayarak süreli de olsa virüs tehdidini ortadan kaldırıyor.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@