Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ankara 2023 Hedefleri İçin Öncü Rolünü Sürdürecek

ANKARA(ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Ankara’nın 2023 hedeflerine ulaşmada &oum...

Haberler 13.10.2015, 12:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ankara 2023 Hedefleri İçin Öncü Rolünü Sürdürecek

ANKARA(ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Ankara’nın 2023 hedeflerine ulaşmada öncü rolünü sürdüreceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın başkent oluşunun yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında “Bağımsızlık mücadelemizde stratejik kararların alınmasına ve Cumhuriyet’e uzanan yolda temel kurumların kuruluşuna ev sahipliği yapan Ankara, milletimizin  mukadderatının  şekillendiği önemli bir karargâh olmuştur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’nin, milli mücadele sevk ve idare merkezi olan Ankara’yı, zafere ulaşılması ardından “ başkent” ilan ederek, Ankara ve Ankaralıları onurlandırdığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, gelişmesi ve ilerlemesinde de önemli kararların alındığı Ankara, Cumhuriyet’le birlikte hızlı bir gelişme sürecine girmiş, bugün hepimizi gururlandıran bir marka şehir haline gelmiştir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olma onurunu layıkıyla taşıyan Ankara’nın, sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleriyle 2023 hedeflerine ulaşılmasında da öncü rolünü sürdüreceğini, ülkenin gelişmesi ve ilerlemesine katkılarını devam ettireceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajını, “Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla yâd ediyor, Ankara’nın başkent ilan edilişinin yıl dönümünü kutluyor, bu anlamlı günde vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum” satırlarıyla bitirdi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@