Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İlan Etti! İstanbul, Ankara, İzmir Ve Diğer Şehirlerde Sokağa Çıkma Yasakları Kalktı Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında yeni kontrollü normalleşme döneminin kararlarını açıklamasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illerin risk haritasını paylaştı. Ankara'da, İstanbul'da, İzmir'de yasaklar kalktı mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasakları kaldırıldı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İlan Etti! İstanbul, Ankara, İzmir Ve Diğer Şehirlerde Sokağa Çıkma Yasakları Kalktı Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasına ilişkin yeni kararı açıkladı. Peki Tyürkiye'nin hangi illerinde sokağa çıkma yasakları kaldırıldı?HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI DÜŞÜK VE ORTA RİSKLİ İLLERDE KALDIRILDI!Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düşük ve orta riskli illerde hafta sonuı sokağa çıkma yasaklarının kaldırıldığını açıklamasının ardından tüm gözler Sağlık Bakanlığı'na çevrildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 100 Binlik nüfusa düşen ortalama vaka sayısına göre illerin sınıflandırıldığı risk haritasını paylaştı. Bu haritaya göre iller düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak 4 gruba ayrıldı.İSTANBUL, ANKARA VE İZMİRDE HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI KALKTI MI?İstanbul'da sokağa çıkma yasakları kaldırıldı mı? Ankara'da sokağa çıkma yasakları kaldırıldı mı? İzmir'de sokağa çıkma yasakları kaldırıldı mı? Tüm bu soruların cevaplarını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı risk haritası verdi.HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKAN DÜŞÜK RİSKLİ İLLERİN LİSTESİDüşük riskli olarak açıklanan ve hafta sonu sokağa çıkma yasakları tamamen kaldırılan iller Uşak, Iğdır, Ağrı, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır, Batman, Siirt, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari şeklinde duyuruldu. Bu iller haritada mavi renk ile gösterildi. Sıralanan bu illerin tamamında hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamasına son verildi.HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKAN ORTA RİSKLİ İLLERİN LİSTESİ!Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı karara göre hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamasının sona erdirildiği bir diğer grup ise orta riskli iller olacak. Sağlık Bakanlığı'nın risk haritasına göre bu iller Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Kırşehir, Yozgat, Nevşehir, Adana, Kahramanmaraş, Sivas, Malatya, Gaziantep, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Kars şeklinde açıklandı.Mavi Renkli Şehirler: En az riskli vaka sayısı düşük olan iller.Sarı Renkli Şehirler: Orta riskli şehirler, vaka sayıları 100 binde 10 ile 25 arasında olan iller. Turuncu Renkli Şehirler: Yüksek riskli şehirler, vaka oranları yüksek olan iller.Kırmızı Renkli Şehirler: Vaka sayısı çok yüksek olup ek tedbirlerin alınması muhtemel şehirler.

DİĞER İLLERDE HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI NE ZAMAN KALKACAK?Türkiye'nin diğer illerinde ise hafta sonu sokağa çıkma yasaklarına devam edilecek. 15 gün sonra Sağlık Bakanlığı tarafından yeni bir risk haritası açıklanacak. Vaka sayılarına göre hafta sonu sokağa çıkma yasakları uygulanan iller değişecek. Vaka sayısı artan iller yasağın kaldırılmasına rağmen hafta sonu sokağa çıkma yasaklarına geri dönebilecek.şu anda yüksek ve çok yüksek riskli iller vaka sayısı düşüşü ile hafta sonu sokağa çıkma yasaklarından kurtulma imkanına sahip olabilecekler.Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@