Cumhurbaşkanı Erdoğan: 23 Nisan Ruhunu Koruyacağız

ANKARA(ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çocuklara armağan edilmiş olan özel bayramda, daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacaklar

Haberler 23.04.2015, 00:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 23 Nisan Ruhunu Koruyacağız

ANKARA(ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çocuklara armağan edilmiş olan özel bayramda, daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacaklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı’nda TBMM’nin 95. kuruluş yıl dönümünü, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularla kutladığını bildirdi. Aziz milletin temsilcilerinin, ortak bir gaye etrafında, Meclis çatısı altında birleştiği 23 Nisan 1920’nin, istiklal mücadelesinde zafere ve Cumhuriyet’in kuruluşuna uzanan yolda en önemli dönüm noktası olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan “Milli egemenliği tesis ederek çocuklara hediye eden ilk Meclis, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, bağımsızlık uğruna sergilenen fedakarlıkların timsali olmuştur” dedi.

Milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, 95 yıldır, ilk günkü heyecan ve coşkuyla, başta çocuklar ve gençler olmak üzere, tüm vatandaşları barış ve refaha kavuşturmak, onlara daha parlak bir gelecek hazırlamak için büyük kararlılıkla çalıştığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çocuklara armağan edilmiş olan bu özel bayramda, daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

Çocukların gülen yüzü, gözlerindeki ışık ile umutları ve hayallerinin kendilerine güç verdiğini, çocuklarımızın barış, huzur ve kardeşlik dolu bir dünya hayallerini gerçekleştirebilmelerinin kendi amaçları da olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajını, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı olan Gazi Mustafa Kemal’i, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum” diye bitirdi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@