Çukurca şehidi uzman çavuş Kadir Çelebi törenle uğrulandı

Behçet DALMAZ- Orhan AŞAN/HAKKARİ, VAN () - HAKKARİ'nin Irak sınırındaki ilçesi Çukurca kırsalında sürdürülen operasyon sırasında şehit olan piyade uzman çavuş Kadir Çelebi'nin cenazesi, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda...

Haberler 02.09.2016, 18:04
Çukurca şehidi uzman çavuş Kadir Çelebi törenle uğrulandı

Behçet DALMAZ- Orhan AŞAN/HAKKARİ, VAN () - HAKKARİ'nin Irak sınırındaki ilçesi Çukurca kırsalında sürdürülen operasyon sırasında şehit olan piyade uzman çavuş Kadir Çelebi'nin cenazesi, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere Kayseri'ye gönderildi.
Çukurca kırsalındaki operasyonlar devam ederken, teröristlerin açtığı ilk ateşte ağır yaralanan ve kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesi'nde şehit düşen Yozgat'ın Şefaatli ilçesi nüfusuna kayıtlı 28 yaşındaki şehit uzman çavuş Kadir Çelebi için Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'nda öğleden sonra tören yapıldı.Törene Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Hakkari İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Altug Kürşat Şahin, Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, kurum amirleri, asker ve polis katıldı. Şehit cenazesinin tören alanına gelişinin ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve istiklal marşı okundu. Ardından Şehidin özgeçmişi okundu. Hakkari İl Müftüsü Faysal Geylani'nin dua okumasının ardından evli ve 1 çocuk babası şehit uzman çavuş Çelebi'nin tabutu omuzlarda taşınarak helikoptere bırakılarak Van'a gönderildi.
VAN'DA DA TÖREN DÜZENLENDİ
Hakkari'den helikopterle Van'a getirilen şehit uzman çavuş Kadir Çelebi için Şehit Yarbay Yusuf Turgut Filo Komutanlığı'nda yapılan törene ise Jandarma Asayiş Kolordu Komutan Vekili Kurmay Başkanı Kurmay Albay İbrahim Koyuer, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, kurum amirleri katıldı. İl Müftüsü Nimetullah Arvas tarafından okunun duaların ardından şehidin cenazesi toprağa verilmek üzere ailesinin oturduğu Kayseri'ye uçakla gönderildi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@