Covid Salgınında Son Durum Nedir?

Haber verileri incelendiği zaman dünyanın bu derece net ve keskin şekilde etkilendiği salgının hala ön planda olduğunu görebilirsiniz.

Gündem 11.07.2020, 17:04
Covid Salgınında Son Durum Nedir?

Haber verileri incelendiği zaman dünyanın bu derece net ve keskin şekilde etkilendiği salgının hala ön planda olduğunu görebilirsiniz. Salgının ülkemizdeki durumu da geçtiğimiz günlere göre bir kademe daha iyiye gitmektedir. 1 Haziran itibari ile başlamış olan normallleşme süreci ile beraber vaka sayılarında dönemsel bir artış olsa da yine azalma eğrisine girilmiştir. Fakat bu halka cesaret vermemelidir. Covid 19 salgını sizin tedbirsiz olduğunuz anları en yakından takip etmektedir. Bu nedenle salgın çerçevesinde herhangi bir tedbirsizlik meydana geldiği zaman birinci dalganın son atağı ile karşı karşıya geleceğinizin de belirtilmesi gerekiyor.

Gündemi Belirleyen En Temel Durum: Covid 19

En son gündem haberleri toplumun hem sağlık hem de ekonomik bağlamda direkt olarak bunu salgından etkilendiği görülmektedir. Fizyolojik etkileri kadar ekonomik etkileri de vurucu olmuştur. Durumun kompanse edilmesi için ekonomik tedbirler alınmaya devam ediyor. İlerleyen aşamalarda nasıl tedbirler devam ettirileceği de merakla beklenmektedir.

Siz de gündemi belirleme aşamasında hala hakim olan pandemiye dikkat etmelisiniz. Yaz aylarının size rehavet vermesine müsaade etmemelisiniz. Bu tür biri yılgınlığın direkt olarak ikinci dalgaya davetiye çıkaracağının da dile getirilmesi gerekiyor.

Sağlığınız için Mesafeye Dikkat Edin!

Sağlığınız için kesinlikle mesafeye dikkat etmeli ve kalabalık ortamlardan büyük ölçüde uzak durmanız gerekmektedir. Sağlığınız için mesafeye dikkat ederken aynı zamanda maske kullanımı konusunda da çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Maske kullanımı sırasında herhangi bir temas olmaması, maskenin ağız ve burnu kapatacak şekilde bir arada kullanılması ve çıkarıp takılmaması bir kereye mahsus olarak kullanılması en temel unsur olmalıdır. Halkımızın maske kullanım konusunda bazı eksiklikleri olduğunu söylemek oldukça doğru olacaktır. Sadece göstermelik olarak değil mikroplardan korunmak için kullanım usullerine uygun takılması gerekir.

Siyah Maskeler İşe Yarar Mı?

Siyah maskelerin mikroplara karşı koruma gibi bir özelliğinin olmadığı ve hatta ciltte tahrişlere de sebebiyet verdiği görülmektedir. Siyah maskelerden tam da bu nedenle uzak durulması ve tıbbi amaçlar ile bu süreç için özel olarak üretilen ve satışa sunulan maskelerin kullanılması gerekir. Haber365 bu konuda inceleme yapmaya devam ediyor!

https://www.haber365.com.tr/

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@