Çorum'da İşten Atılan 62 Taşeron İşçi Eylemde

ÇORUM Ankara yolu üzerinde bulunan bir fabrikada çalışan 62 işçinin işine son verildi. İşçiler, fabrika önünde eylem yaptı.

Haberler 05.01.2016, 13:20
Çorum'da İşten Atılan 62 Taşeron İşçi Eylemde

(DHA) - ÇORUM Ankara yolu üzerinde bulunan bir fabrikada çalışan 62 işçinin işine son verildi. İşçiler, fabrika önünde eylem yaptı.

Çorum'da bir kağıt fabrikasında taşeron işçi olarak çalışan 62 kişinin iş akdi 31 Aralık'ta feshedildi. İşten çıkarılan işçiler, bugün fabrika önünde eylem yaptı. Yoğun kar yağışı altında ve soğuk havada fabrika dışında bekleyişlerini sürdüren işçiler, ateş yakarak ısınmaya çalıştı. Sorunlarının çözümü için yetkilileri göreve davet eden işçilerden Ali Devrik şunları söyledi:

"Biz burada çalışıyorduk. Aramızda 5- 10 yıldır çalışan arkadaşlarımız da var. Ancak taşeron firma ile fabrikamız arasındaki sözleşme iptal edildi. Burada olan bize oldu. Biz fabrikamızda çalışmak istiyoruz. Biz sendika üyelik hakkımızı kullandık. Bunun karşılığında ise şu an issiz kaldık. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Milletvekillerimizden, İlimizin valisine buradan sesleniyoruz. Lütfen işimize geri dönmemizi sağlasınlar." 

İşçiler, fabrikanın önünde halaylar çekerek duruma tepki gösterdi. Öte yandan polis de herhangi bir olumsuz olayın yaşanmaması için çevrede önlem aldı.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@