Çorum'da Eylem

ÇORUM'da KESK, DİSK ve TMMOB tarafından sokağa çıkma yasaklarının protesto edildiği eylemde grubun trafik akışının olduğu yolda yürümek istemesi gerginliğe neden oldu.

Haberler 29.12.2015, 14:49
Çorum'da Eylem

(DHA) - ÇORUM'da KESK, DİSK ve TMMOB tarafından sokağa çıkma yasaklarının protesto edildiği eylemde grubun trafik akışının olduğu yolda yürümek istemesi gerginliğe neden oldu.

Bugün Çorum Özdoğanlar Kavşağı'nda toplanan KESK, DİSK ve TMMOB üyelerinden oluşan yaklaşık 100 kişi, Doğu ve Güneydoğu'da uygulanan sokağa çıkma yasaklarını protesto edip barış çağrısında bulundu. Özdoğanlar Kavşağı’nda grup, sloganlar eşliğinde araç trafik akışının sağlandığı yoldan yürümek istedi. Güvenlik güçleri ise buna izin vermek istemeyerek yürüyüşe katılanlardan kaldırımda yürümelerini istedi.

Tartışmalar sürerken KESK Çorum Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Ertuğrul Alper, Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Mehmet Öztürk ve emniyet yetkilileri bir süre görüştü. Görüşmenin ardından grubun kaldırımdan değil, yoldan yürümelerine izin verildi. Çevik kuvvet ekibi göstericileri izledi. Pirbaba Çamlığı’na kadar yürüyen grup basın açıklaması yaptıktan sonra dağıldı. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@