Çorum Valisi Mustafa Çiftçi makamından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını kaldırdığı iddia edildi

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi'nin makam odasında asılı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını kaldırdığı iddia edilen görüntüleri gündemde büyük yankı uyandırdı.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi makamından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını kaldırdığı iddia edildi

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi makamından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını kaldırdığı iddia edildi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın makam odalarında fotoğraflarının asılı olması gerekliliğine uymayan, asılı olan fotoğrafı kaldırdığı iddia edilen Çorum Valisi Mustafa Çiftçi'nin görüntüleri sosyal medyayı salladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın makam odasından fotoğrafı kaldırdığı iddia edildi. Çorum Valisi'nin paylaştığı görsel sonrası önce ve sonra görseli sosyal medya platformlarında büyük yankı uyandırdı. Vali'den açıklama geldi. Ancak vatandaşların anlık tepkisi halen azalmadı.

Vali Çiftçi'nin makam odasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını kaldırdığı iddia edilen, valiliğin yerel basına gönderdiği e-posta ile anlaşıldı. Çorum Valiliği yerel basına, 'Değerli basın mensupları, Sayın valimizin yeni makam fotoğrafı ekte gönderilmiştir, bilginize' ifadeleri sosyal medyaya yansıdı.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi makamından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını kaldırdığı iddia edildi

Çorum Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Vali Mustafa Çifçi'nin yeni fotoğrafını yerel basına yollamasında dikkat çeken detay gözlerden kaçmadı. Yeni fotoğrafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafı olmadığı anlaşıldı. Duvara önceden asılı fotoğrafın kaldırıldığı görüldü.

ÇORUM VALİSİ MUSTAFA ÇİFTÇİ KİMDİR?

Konya'nın Çumra ilçesinde 1970 yılında doğdu. Konya İmam Hatip Lisesi'nden 1990 yılında mezun olan Çiftçi, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü başarıyla bitirdi. 1996 yılında İçişleri Bakanlığının Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, 85. Dönem Konya Kaymakam Adayı olarak siyasi hayata giriş yaptı.

1998 yılında 8 ay süreyle İngiltere'ye gitti. Milli Güvenlik Akademisinden 1999 yılında mezun oldu. Aksaray Gülağaç, Erzurum Tekman, Nevşehir Derinkuyu, Bitlis Adilcevaz ve Kırşehir Kaman İlçelerinde Kaymakamlık görevinde, İçişleri Bakanlığı bünyesinde yer alan Personel Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı yaptı. TBMM’de Özel Kalem Müdürlüğü ve Başkan Başmüşavirliği görevlerinde bulundu.

Yüksek Lisans eğitimini 2007 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünde tamamlandı. 2011 Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

202 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile 2018 yılında Çorum iline Vali olarak atandı. 6 Kasım 2018 yılında görevine başlayan Vali Çiftçi evli ve üç çocuk babasıdır. Çok iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

SONRAKİ HABER