Çorlu'da Telefon Dolandırıcılarına 200 Bin Lira Kaptırdı

TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde oturan 65 yaşındaki Z.E., kendisini arayıp komiser olarak tanıtan M.B. tarafından 200 bin lira dolandırıldı. Polis ekiplerince güvenlik kameralarından kimliği tespit edilen M.B., İstanbul’da yakalanarak getirildiği Çorlu’da tutuklandı.

Haberler 17.12.2015, 22:53
Çorlu'da Telefon Dolandırıcılarına 200 Bin Lira Kaptırdı

(Tekirdağ),(DHA)– TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde oturan 65 yaşındaki Z.E., kendisini arayıp komiser olarak tanıtan M.B. tarafından 200 bin lira dolandırıldı. Polis ekiplerince güvenlik kameralarından kimliği tespit edilen M.B., İstanbul’da yakalanarak getirildiği Çorlu’da tutuklandı.

Esentepe Mahallesi’nde oturan emekli Z.E.’yi ev telefonundan arayan M.B., kendisini komiser olarak tanıtarak kimliğinin Diyarbakır’da terör örgütü tarafından kullanıldığını söyledi. Kadına bankadaki parasının da dolandırıcılar tarafından çekileceğini anlatan M.B., eve göndereceği bir polis memuruna bankadaki parasını çekip vermesini istedi. Korkan kadın bankadan çektiği 200 bin lirayı eve gelen birine verdi. Daha sonra Z.E.'yi yeniden arayan M.B., parasını Ergene İlçesi’ndeki bir banka hesabına yatırdıklarını ve çekmesini istedi. Bankaya gittiğinde dolandırıldığını anlatan Z.E., polise haber verdi.

Esentepe Mahallesi’ndeki işyeri ve apartman kameralarını inceleyen polis ekipleri telefondaki dolandırıcının M.B. olduğunu tespit etti. İstanbul’da yakalanan M.B., ifadesi için Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.B., ‘dolandırıcılık’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. Soruşturma sürüyor.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@