Çöpe atılan çanta, bomba paniğine neden oldu

KONYA'nın Seydişehir İlçesi'nde çöp konteynerine atılan çanta, bomba paniğine neden oldu. Bomba imha uzmanı tarafından fünyeyle patlatılan çanta kıyafetler çıktı.

Haberler 17.12.2016, 15:33
Çöpe atılan çanta, bomba paniğine neden oldu

Yaşar COŞKUN- Ali SAYLAM - KONYA'nın Seydişehir İlçesi'nde çöp konteynerine atılan çanta, bomba paniğine neden oldu. Bomba imha uzmanı tarafından fünyeyle patlatılan çanta kıyafetler çıktı.


Olay, saat 12.45 sıralarında Alaylar 2 Mahallesi 804'nolu sokakta meydana geldi. Hürriyet Caddesi'nde yürüyen ve elinde çanta olan bir kişi, çevredekileri şehrin en kalabalık yerinin neresini olduğnu sorup yoluna devam etti. Durumdan şüphelenen çevredekiler de polise haber verdi. Verilen eşkal üzerine çalışma başlatan polis, çantanın aynı caddedeki ara sokak olan 804'nolu sokakta bir çöp konteynerine atıldığı belirledi. Bir sokak ötede verilen eşkale uygun inşaat işçisi Ö.İ., şüphe üzerine durduruldu. Ö.İ.'nin polise çantanın içinde eski eşyaları olduğu için attığını söylediği öğrenildi. Ö.İ., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Polis her ihtimale karşı konteynerin çevresinde önlem aldı. Konya'dan bomba imha uzmanı ve eğitimli köpek çağrıldı. Köpek konteyner ve çevresinde arama yaptı. Bomba imha uzmanı tarafından fünyeyle patlatılan çanta kıyafetler çıktı.


Soruşturma sürüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@