Çok Çirkin Buldum, Ayıptır

GAZİANTEP(ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı muhalefet partilerine kapatma davası açılacağına yönelik iddialara, "Bugünlerde gündeme bir şey geldi. Gerçekten rahatsız olmadım da diyemem. O da şu: birkaç parti ke

Çok Çirkin Buldum, Ayıptır

GAZİANTEP(ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı muhalefet partilerine kapatma davası açılacağına yönelik iddialara, "Bugünlerde gündeme bir şey geldi. Gerçekten rahatsız olmadım da diyemem. O da şu: birkaç parti kendilerinin kapatılmasına yönelik bazı operasyonların olduğundan bahsediyorlar. Çok çirkin buldum, ayıptır” diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve STK temsilcilerinin katıldığı yemekte konuştu. Sivil toplumun “demokrasi” olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çok seslilik, çok kültürlülük, çoğulculuk demektir. Aslında siyasi partiler, STK’ların çok daha farklı teşkilatlanmış yapısıdır. Türkiye’de kendisini ifade etmek, fikirlerini, inançlarını duyurmak isteyen herkes rahatlıkla bir STK kurabilir. Herhangi bir siyasi partide faaliyetlerde bulunabilir. STK’lar özgürlüklerin demokrasinin olduğu ortamlarda ülkelerde gelişir. Türkiye bugün Sivil Toplum Kuruluşları bakımından tarihinin en zengin dönemini yaşıyor” dedi.

 

-“YAPTIKLARI İŞ ALAVERE DALAVERE”-

 

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, son günlerde birkaç partinin kendilerinin kapatılmasına yönelik bazı operasyonlardan söz ettiğini ve bunlardan son derece rahatsız olduğunu da dile getirerek, “Çok çirkin buldum, ayıptır” ifadelerini kullandı.  

Genel başkan olduğu dönemde, parlamentoda siyasi partilerin kapatılmamasına yönelik anayasa değişikliği yapmak istediğini analatan Erdoğan, “Anayasa değişikliğini yapmak istediğimiz zaman birileri TBMM’yi terk etti. Hatta bizim içimizden bazıları da ihanet etti. O ihanet edenlerden meclisi terk edip gittiler. 330’u yakalayamadığımız için partilerin kapatılmamasıyla ilgili maddeyi geçiremedik. Eğer o madde o gün geçmiş olsaydı siyasi partilerin kapatılıp kapatılmamasıyla ilgili böyle bir kargaşa olmayacaktı. Ben cumhurbaşkanı olarak sesleniyorum. Bu ifadeyi kullananlar şu anda parlamentoda tüm siyasi partiler ortada. Hazır mısınız bu işe? Hazırsınız. 3-5 maddelik bir şey bu. Hemen gelin birlikte siyasi partilerin kapatılmasını ortadan kaldıracak yasal düzenlemeyi yapın. Bu işi bitirin. Bu kadar açık. Ben inanıyorum ki iktidar partisi buna karşı çıkmayacaktır. Siz de gelin bu işe katkı verin bu işi bitirin.  Ama mesele o değil, seçime gidiliyor ya… Yine burada alavere dalavere yaptıkları iş bu. Artık bu işlere karnımız tok” diye konuştu.

 

-“SEN KALK DA BUNU AMERİKA’DA, BATIDA YAP BAKALIM”-

 

Siyasette dürüst olmayanların kaybetmeye her zaman mahkum olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bu iktidar partisi parti kapatmaya karşıdır. Çünkü bunun bedelini ödedik. Bunun bedelini ödeyen partinin ben genel başkanıydım. Birileri ne şekilde provokasyon yaparlarsa yapsınlar, Türkiye tarihinin demokrasi bakımından en zengin dönemini yaşıyor. Peki, burada ölçü ne? Faaliyetlerini anayasaya mevzuatlara göre yürüteceksiniz. Kimsenin hakkına hukukuna, inancına yönelik tacizde hakarette, saldırıda bulunmayacaksınız.  

Ülkemizde bu şekilde faaliyet gösterdiği halde herhangi bir şekilde baskıya maruz kalan herhangi bir birey kurum, kuruluş var mıdır? Varsa hakkını herkesten önce ben savunacağım. Bana muhalefet ediyorsa da fark etmez. Bana diktatör yaftası yapıştıranlar, benzer ithamlarda bulunanlar aslında gizli niyetlerini ifşaa ettiler. Bu ülkenin başbakanına hakaret ediyorsun, daha ne olacak. Sen kalk da bunu Amerika’da batıda yap bakalım, sen bunu batıda yap bakalım. Anında bütün imkanlarını belli yerlere sevk ederler. Bu işin hiç şakası yok.” (ANKA/DEVAM)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.