Çocuklar Sokağa Taştı

Her yıl gerçekleştirdiği “Haydi Çocuklar Sokağa” projesi ile çocukları bilgisayar ve televizyon başından kaldırarak sokağa çıkaran Yenimahalle Belediyesi, birbirinden eğlenceli gösterilerle Yenimahalleli miniklere doyasıya bir gün yaşattı.

Haberler 26.08.2015, 13:27
Çocuklar Sokağa Taştı

ANKARA (ANKA) - Her yıl gerçekleştirdiği “Haydi Çocuklar Sokağa” projesi ile çocukları bilgisayar ve televizyon başından kaldırarak sokağa çıkaran Yenimahalle Belediyesi, birbirinden eğlenceli gösterilerle Yenimahalleli miniklere doyasıya bir gün yaşattı.

5 bölgede gerçekleşecek olan projenin ilkine, Ragıp Tüzün Parkı’nda start veren belediye, etkinliklerle çocukların keyifli zaman geçirmesini hedefliyor.

-İLLÜZYON GÖSTERİLERİNE ŞAŞIP KALDILAR-

Katılımın yoğun olduğu parkta, kukla gösterileri, çocuk dansları, yüz boyama, tahta bacak gösterisi, illüzyon, palyaço gibi etkinliklerle yerlerinde bir dakika durmayan çocuklar, belediyenin ikramı olan pamuk şeker ile de ağızlarını tatlandırdı. Kukla ve illüzyon gösterisine oldukça ilgi gösteren minikler, illüzyonistin el çabukluğu ile kaybettiği nesneleri, hayretler içerisinde izledi.

-“ÇOCUKLARI TELEVİZYON VE BİLGİSAYAR BAŞINDAN KALDIRIYORUZ”-

Ragıp Tüzün Parkı’nın çocuk sesleriyle çınladığı etkinlikte, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da minikleri yalnız bırakmadı.

Çocukların bir arada sokakta vakit geçirmesinin önemine dikkat çeken Yaşar, “Bu proje ile çocukları televizyon ve bilgisayar başından kaldırıyoruz. Hedefimiz çocukların sokakta arkadaşlarıyla birlikte oyunlar oynayarak eğlenceli bir şekilde vakit geçirmesidir” dedi.  (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@