Çocuklar Oyuncu, Aileler Seyirci

ERZURUM Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 11- 12 yaş arası basketbol turnuvasında, boş tribünleri çocukların aileleri doldurdu. 

Haberler 19.01.2016, 11:00
Çocuklar Oyuncu, Aileler Seyirci

 (DHA)- ERZURUM Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 11- 12 yaş arası basketbol turnuvasında, boş tribünleri çocukların aileleri doldurdu. 

Her hafta pazar günleri 8 takım arasında oynanan maçları ailelerin izlemesi sporculara moral verdi. Nisan ayına kadar sürecek minikler turnuvasına 16 takım halinde 240 sporcu katılıyor. Kazım Karabekir Spor Salonu'ndaki maçlar, çekişmeli geçerken, sporcuların aileleri de çocuklarını izlemek için tribünlerde yer alıyor. Çocukların isteği üzerine seyirci olarak maçları izlemeye geldiklerini belirten anne ve babalar, her maçta çocukları kadar heyecanlandıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Genel Sekreter Yardımcıları Ünsal Kıraç ve Zafer Aynalı, Basketbol İl Temsilcisi Cem Culfa, Spor Şube Müdürü Güngör Şenses'in de izlediği turnuvada derece alan takımlarla sporculara çeşitli ödüller verilecek. Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, şöyle dedi:


"Spor; barış, birlik, kardeşlik demektir. Bu salonlardan, Türk Basketbolu'nun Hidayet'leri Dünya Şampiyonası'nda oynayan milli basketbolcuları yetiştireceğiz. Burada bunun temellerinin atıldığını görüyor ve o heyecanı paylaşıyoruz." 

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@