Çocuklar Ata'nın Huzurunda

ANKARA (ANKA) - Gerçekleştirdiği etkinlikler ve verdiği eğitimlerle Yenim...

Haberler 09.11.2015, 09:45
Çocuklar Ata'nın Huzurunda

ANKARA (ANKA) - Gerçekleştirdiği etkinlikler ve verdiği eğitimlerle Yenimahallelilerin takdirini kazanan Yenimahalle Belediyesi anaokullarının 3-6 yaş arası minikleri, Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 77’inci yılında Anıtkabir’de andı.

Batıkent Anaokulu, Şehit Yüzbaşı İlker Aydın Anaokulu ve 80. Yıl Anaokulu öğrencileri 10 Kasım öncesinde ellerinde bayraklarla aslanlı yoldan geçerek Ata’nın huzuruna çıktı.

Öğretmenlerinden Anıtkabir’in ve Atatürk’ün hikâyelerini dinleyen çocuklar mozolenin önünde hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi.

-MERAKLI GÖZLER HİÇBİR DETAYI ATLAMADI-

Çocuklar, kendilerinin hazırladığı çiçeği mozoleye bıraktıktan sonra İstiklal Marşı’nı okudular. Askerlerin nöbet değişimini merakla izleyen minik gözler, asker selamıyla da askerleri selamladılar. Anıtkabir, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’nde geçmişe yolculuk yapma fırsatı yakalayan minikler, eğitmenleri eşliğinde Cumhuriyet’in kazanımlarının canlı tanığı oldular.

Anıtkabir’de duygu dolu anlar yaşayan çocuklar ve eğitmenleri Atatürk tişörtleriyle Atalarına duydukları saygıyı bir kez daha gözler önüne serdiler.

Kendilerine çağdaş Cumhuriyet yönetimini armağan eden Atatürk ve çalışma arkadaşlarına büyük saygı duyan minikler, müzedeki eşyaları da uzun uzun incelediler. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@