Çocuk Medyasının İçerik Üretimi Çocuk Medyası Konferansında Ele Alınacak

ANKARA(ANKA) - Çocuk medyasının içerik üretiminin tüm bo...

Haberler 20.11.2015, 20:35
Çocuk Medyasının İçerik Üretimi Çocuk Medyası Konferansında Ele Alınacak

ANKARA(ANKA) - Çocuk medyasının içerik üretiminin tüm boyutlarıyla ele alınacağı, TRT 4. Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı 23-24 Kasım tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı 23-24 Kasım tarihlerinde İstanbul Radisson Blu Otel Şişli’de gerçekleştirilecek.

Alanında uzman yerli ve yabancı birçok konuşmacının yer alacağı konferansın bu yılki ana teması “Çocuk Medyasında İçerik Üretim ve Yönetimi: Fırsatlar, Yaratıcılık ve Sorunlar” olarak belirlendi.

 

-YURT DIŞINDAN UZMANLARIN SUNUMLARI OLACAK-

 

Konferansta eğitici içerik üretimi, yeni medya platformları, başarılı ve sistematize içeriklerin sunumları ve çocuk medyasının geleceği, çocuk programcılığında aile faktörü, içerik üretiminde geleneksel anlatım biçimleri: masallar ve ninniler gibi oturumlar yer alıyor.

TRT Genel Müdürü Şenol Göka’nın açılış konuşması ile başlayacak ve iki gün sürecek konferansın konuşmacıları arasında, dünyanın dört bir yanından gelen çocuk medyası uzmanları, yazarlar, yayıncılar bulunuyor.

Amerika’da çocuk programcılığı alanındaki başarılı isimlerden biri olan yazar Roxie Munro, “İnteraktif Kitap ve Uygulamalarla Oyun Tabanlı Öğrenim Tekniklerinin Oluşturulması’’ konulu bir sunum gerçekleştirecek.

İtalyan RAI çocuk kanalı danışmanı Markus Nikel’in  ‘’Eğlence ve Eğitimi Birleştirici Bir Yöntem Olarak Çapraz Medya’’ başlıklı bir konuşma yapacağı konferansta, Dijital İçerik Yönetimi Uzmanı İzzet Boğazlıyanlıoğlu da ‘’İçeriği Ulaştırma ve Tüketim Şekillerinin Teknoloji Kaynaklı Değişimi’’ konusunda katılımcılara deneyimlerini aktaracak.

BBC Çocuk kanalından John Milner’ın ‘’Program Yaklaşımından Çoklu Mecralar için Eğitici İçerik Yaklaşımına Doğru’’ başlıklı bir sunum yapacağı konferansta, dünyaca ünlü Amerikalı çocuk programcısı ve metin yazarı Angela Santomero ‘’Eğitici Medyayı Eğitici Kılan Nedir?’’ konulu bir konuşma gerçekleştirecek.

 

-“ÇOCUK MEDYASINDAKİ İÇERİK ÜRETİMİNDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLATACAK”-

 

Konferansta bu yıl ilk kez Katar merkezli El Cezire Network’ün Çocuk kanalı JCC ve Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin Çocuk Kanalı Zaro TV’den yöneticiler de konuşmacı olarak yer alacak.

Konferansın diğer dikkat çeken konuşmacıları ve konu başlıkları ise şöyle sıralanıyor:

Theresa P. Andrews ‘’Senaryo Geliştirme: Proje ve Senaryo İçeriğinde Dikkat Edilmesi Gereken Temel Etmenler’’, Russel Miller, ‘’Çocuklar için Moleküler Medya’’, Jan Willem Bult ‘’Çocuk Hikâyelerinin Aileleri Dünya Çapında Birleştirici Etkisi’’, Ako Sirini "Çocuklar Arasında Dayanışma ve İş Birliğini Geliştirmede Aile ve Medyanın Rolü’’, H. Zeynep İnan; ‘’Okul Öncesi Dönemi Çocuklarına Yönelik Program İçeriklerinin Aile ve Çocuk Gelişimi”.

Obaiy Hashem; ‘’Aile Odaklı İlham Verici Program ve Girişimler’’, Dilek Kırcaoğlu, İsmail Fidan ile ‘’Bizim Çocukların Adı: ‘Rafadan Tayfa’

Figen Coşar “Büyük Baba Masallar”, Yusuf Duru; ‘’Değer Eğitimi Penceresinden Masallar’’, Judith Malika Liberman, ‘’Düşünmek, Yaratmak ve İnanmak İçin Masallar”, Mustafa Yavuz Gül; ‘’Gelenek ve Kültürün Animasyon Üretimine Etkileri’’.

Çocuk medyası profesyonellerinin tecrübelerini ve projelerini paylaşma ve fikir alışverişinde bulunma fırsatı bulacağı konferansın, Türkiye’deki çocuk medyasındaki içerik üretiminde yeni bir dönem başlatması bekleniyor. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@