Cnr Kırtasiye Ve Ofis Fuarı'nda ‘Silinebilir Tükenmez Kalemler' İlgi Odağında

İSTANBUL(ANKA) -Kırtasiye ve ofis malzemeleri sektörü,  “çığır açacak yeni ürünleri” ve 95 bin ürün çeşidiyle hünerlerini CNR İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’nda sergiliyor. Silinebilir mürekkepten üretilen kendinden silgiye sa

Haberler 03.04.2015, 14:39
Cnr Kırtasiye Ve Ofis Fuarı'nda ‘Silinebilir Tükenmez Kalemler' İlgi Odağında

İSTANBUL(ANKA) -Kırtasiye ve ofis malzemeleri sektörü,  “çığır açacak yeni ürünleri” ve 95 bin ürün çeşidiyle hünerlerini CNR İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’nda sergiliyor. Silinebilir mürekkepten üretilen kendinden silgiye sahip, tükenmez kalemler de fuarın ilgi odağı olan ürünler arasında yer aldı.

Kırtasiyecilik ve ofis alanında yenilik ve gelişmelerin sergilendiği 21. Uluslararası İstanbul Kağıt Okul ve Ofis Ürünleri Fuarı’nda, 95 bin çeşit ürün görücüye çıktı. CNR EXPO Yeşilköy’de 1 Nisan 2015 tarihinde  kapılarını açan fuar, ürün çeşidi fazlalığının yanısıra inovatif ürünleri ile de ilgi gördü. Fuarın ilgi çekici stantlarından biri de Avrupa standartlarında üretim yapan Balonevi firması oldu.Türkiye’de balon üretimi yapan 3 firmadan biri olan Balonevi’nin aylık 20 milyon adet balon üretimi var.

Sektörün önemine değinen Balonevi Yöneticisi Oğuz Uğur,  Avrupa’nın en büyük üretim bandına sahip bir firma olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Balona ilgi büyük. Üretimimizin yoğunluğuna rağmen bazen siparişlere yetişemiyoruz. Özellikle önümüzdeki genel seçim bizi zorlayacak. Seçimlerde, partiler balonları etkin bir promosyon ve propaganda aracı olarak kullanıyor. Buna bağlı olarak, nisan sonundan başlayarak balon satışları yüzde 40 artış gösterecek. Partilerden siparişler gelmeye başladı. Hemen hemen tüm partilerden müşterilerimiz var. Onlar için özel üretimlerimiz oluyor. Genelde partiler, balonların üzerine parti amblemlerini, sloganlarını ve fotoğraflarını bastırmak istiyorlar.”

Uğur, seçime ek olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının da yaklaştığını hatırlatarak, sektörün en iyi cirolarını yakalayacağını söyledi.                                                                                                         

-1 BALON 45 DAKİKADA ÜRETİLİYOR-

Güvenli, sağlıklı balon üretiminin zorluğuna da dikkat çeken Oğuz Uğur, “Kimyasalı alınmış Avrupa standartlarına uygun balonlar üretiyoruz. Bu yöntemle 45 dakikada ancak bir balon üretebiliyoruz. Yoğun emek harcayarak ürettiğimiz balonlar ile özellikle insanlarda balona bağlı olarak oluşabilecek alerjik reaksiyonların da önüne geçiyoruz. Köpük balon üretimimizde de kesinlikle deterjan kullanmıyoruz. Üretimimizin yüzde 99’u sudur. Hiçbir şekilde zararlı kimyasal içermez” diye konuştu.  Uğur, sektördeki merdiven altı üretimin fazlalığına da işaret ederek, vatandaşı balon alırken markaya bakması konusunda uyardı. Özellikle sokak satıcılarından balon alınmaması gerektiğinin altını çizen M. Oğuz Uğur, “Sokak satıcılarının ellerinde bulunan balonlarda kullanılan gazlar ateş topundan farksız.  Buralardan alınan balonlar yangına sebebiyet verebilir” dedi.

-TÜKENMEZ KALEM DE SİLİNEBİLİYOR-

Silinebilir mürekkepten üretilen kendinden silgiye sahip, tükenmez kalemler de fuarın ilgi odağı oldu. Kalemin arkasında bulunan silgi de tükenmiyor. Silinme işlemi, sürtünmeden oluşan ısı sonucu gerçekleştiriliyor. Umur Kırtasiye Müşteri Yöneticisi Rafi Uran, kalemlere ilginin büyük olduğunu özellikle lise, üniversite öğrencileri ve tekstilciler arasında kullanımının yaygın olduğunu belirtti. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@