Cizre'de Kirpi Kaza Yaptı, 13 Asker Hafif Yaralandı

ANKARA(ANKA) - Çukurca-Cizre kara yolunda seyretmekte olan konvoyda bulunan bir kirpi aracının trafik kaz...

Haberler 08.10.2015, 16:55
Cizre'de Kirpi Kaza Yaptı, 13 Asker Hafif Yaralandı

ANKARA(ANKA) - Çukurca-Cizre kara yolunda seyretmekte olan konvoyda bulunan bir kirpi aracının trafik kazası yapması sonucunda 13 askeri personel hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralandı.

TSK’nın internet sitesinde dün meydana gelen olaylara ilişkin bilgiler verildi. Buna göre Şırnak Şenoba’da yapılan operasyonda; bir sığınak içerisinde, beş 60 mm Havan mühimmatı, 269 Biksi Makinalı Tüfek mermisi, 200 Doçka Uçaksavar silahı mermisi, çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

“Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık Yapmak” suçundan haklarında yakalama kararı bulunan Erzurum Karayazı’da yedi, Ardahan Göle’de üç kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Hatay Belen’de Bölücü Terör Örgütü mensubu beş terörist tarafından bir kamyonetin önü kesildi, iki kişi araçtan indirilerek araçları gasp edildi.

Çukurca-Cizre kara yolunda intikal eden konvoyda bulunan bir kirpi aracının trafik kazası yapması sonucunda 13 askeri personel hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralandı.

-BU KEZ YUNAN UÇAKLARI TACİZ ETTİ-

Hava Kuvvetleri 10 F-16 uçağı ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu gerçekleştirdi.

Altı F-16 uçağı ile Ege Denizi’nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra edilirken bu görev esnasında, iki adet Türk F-16 uçağına, Yunanistan’a ait iki adet F-16 uçağı tarafından, iki dakika 13 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu. Ege’de  Keşif görevi icra eden iki adet F-16 uçağına da, Yunanistan’a ait iki adet F-16 uçağı tarafından, saat 11.05’de 1.000 feet teşhis mesafesinden daha fazla yaklaşılmak suretiyle tacizde bulunuldu. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@