Cizre ve Silopi'de Öğretmenlerin İzne Gönderilmesine Tepki

GAZİANTEP'te, Kamu Emekçileri Sendikası Dönem Sözcüsü Ali Ersönmez, Şırnak Valiliği'nin Cizre ve Silopi'de görev yapan öğretmenleri izne göndermesine tepki gösterdi.

Haberler 15.12.2015, 17:46
Cizre ve Silopi'de Öğretmenlerin İzne Gönderilmesine Tepki

(DHA) – GAZİANTEP'te, Kamu Emekçileri Sendikası Dönem Sözcüsü Ali Ersönmez, Şırnak Valiliği'nin Cizre ve Silopi'de görev yapan öğretmenleri izne göndermesine tepki gösterdi.

Eğitim-Sen Şubesi'nde basın toplantısı düzenleyen KESK Dönem Sözcüsü Ali Ersönmez, bölgede aylardır süren sokağa çıkma yasakları nedeniyle insanların kamu hizmetlerinden yoksun yaşadığını ileri sürdü ve öğretmenlerin SMS’lerle izne gönderilmesine tepki gösterdi. Yapılan uygulamanın insanın tüylerini diken diken ettiğini savunan Ersönmez, şöyle konuştu:

"Şırnak Valiliği'nin SMS’lerle Cizre ve Silopi'de görev yapan öğretmenleri izine göndermesi tüyleri diken diken eden bir uygulamadır. Aynı şekilde öğrenci yurtlarının Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından boşaltılması ve devlet hastanelerine gönderilen resmi yazıda 'personeliniz ve malzemeleriniz hazır olsun' denilmesi topyekûn savaş hazırlığı yapıldığını ve kamu hizmetlerinin de savaşa göre düzenlendiğini göstermektedir. Öte yandan AKP hükümeti il dışından gelen öğretmenleri hazırlandığı saldırıdan 'zarar görmemeleri için' izine gönderirken, on binlerce öğrenciyi ve yereldeki öğretmenleri olası ölümlere terk ederek bölge insanına ırkçı bakışını da ele vermektedir."

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@