Cizre'de kahpe saldırı: 11 şehit, 82 yaralı

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binalarına yönelik bomba yüklü kamyonu infilak ettirerek düzenlediği saldırıda şehit olan polislerin sayısı 11'e yükseldi.

Haberler 26.08.2016, 11:22 26.08.2016, 14:09
Cizre'de kahpe saldırı: 11 şehit, 82 yaralı
ŞEHİT SAYISI 11' EYÜKSELDİ

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binalarına yönelik bomba yüklü kamyonu infilak ettirerek düzenlediği saldırıda şehit olan polislerin sayısı 11'e yükseldi. Saldırıda yaralının 82 kişinin tedavileri Cizre Devlet Hastanesi başta olmak üzere çevre il ve ilçelerde sürüyor.

Cizre'deki PKK saldırısı nedeniyle ilçeye giriş ve çıkışlar tamamen kapatıldı. Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapan ve uluslararası İpek Yolu'ndan çıkış yapacak araçlar Cizre giriş ve çıkışlarında bekletiliyor.

Saldırıyı gerçekleştiren PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için de kapsamlı operasyonlar sürüyor.

VALİLİK: 11 POLİS ŞEHİT, 78 YARALI

Şırnak Valiliği, Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne PKK'lı teröristlerin bomba yükledikleri hafriyat kamyonu ile düzenlediği saldırının intihar saldırısı olduğunu, 11 polisin şehit olduğunu, 75 polis, 3 sivil olmak üzere 78 kişinin yaralandığını açıkladı. Valilik açıklaması şöyle:

"İlimiz Cizre ilçesinde bu sabah saat 06.45 civarında PKK Terör örgütünce Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Birim Amirliği'nin bulunduğu bina girişine patlayıcı yüklü hafriyat kamyonu ile intihar saldırısında bulunulmuş olup; hain saldırı sonucu 11 polis memurumuz şehit olmuştur. 3 sivil 75 polis memuru olmak üzere toplam 78 yaralımız mevcut olup bunlardan 4'ü ağır olmak üzere 5 yaralımız Diyarbakır Dicle Üniversitesi'ne, 4 yaralımız Mardin Devlet Hastanesi'ne sevk edilmiştir. 2 yaralımızın Cizre Devlet Hastanesi'nde tedavisi devam etmektedir. Diğer yaralılarımız birkaç saat gözetim altında kaldıktan sonra taburcu edilecektir. Konu ile ilgili çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir. Şehit Polislerimize Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@