Çin Malı Bıçakla Kurban Kesmeyin'

20 yıldır bıçak üreten Yakup Çıldır, Kurban Bayramı öncesi vatandaşları, kesimde kullanacakları bıçaklar konusunda uyardı.

Haberler 19.09.2015, 03:19
Çin Malı Bıçakla Kurban Kesmeyin'
İbrahim EMÜL/ OSMANİYE, (DHA) - 20 yıldır bıçak üreten Yakup Çıldır, Kurban Bayramı öncesi vatandaşları, kesimde kullanacakları bıçaklar konusunda uyardı. Son zamanlarda Çin malı bıçakların, 'Karadeniz' ya da 'Bursa' gibi sektörde tanınmış yerlerin adıyla piyasaya sürüldüğünü belirten Çıldır "Bunlar düşük kaliteli olması nedeniyle, kurban kesimine uygun değil. Keskinliği çabuk kaybeder, kurban kesimi sırasında ciddi sorunlara yol açabilir. Kasaplar bunu bilir ama kurbanını kendisi kesenler dikkatli olmalı" dedi.

Çocukçukluğundan bu yana Osmaniye'de sadece bıçakçılık yaptığını, bıçaklarını dövme çelikten ürettiğini anlatan Yakup Çıldır şöyle konuştu: "Kurban Bayramı döneminde vatandaşlarımıza tek söylemek istediğim şey, lütfen şu Çin malı bıçaklardan uzak duralım. Bu işin de bir hilesini yapıyorlar. Artık Sürmene bıçakları, Karadeniz bıçakları ve Bursa bıçakları diye damgasını vurup Çin'den getirdikleri bıçakları piyasaya sürüyorlar. Kurbanlıklarını kesmeye başladıklarında yarım kalan kurbanlıkların ne derece sıkıntı çektiklerini biliyoruz. İyi bıçak alalım, hakkıyla alalım memleketimizin bıçağını kullanalım."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@