Chp'ye Ateş Açan Saldırgan Yakalandı

ANKARA (ANKA) – CHP Genel Merkezi önünde, aracından silahla ateş açan saldırganın Hacı Ali Hamurcu olduğu belirlendi.

Haberler 28.10.2015, 10:40
Chp'ye Ateş Açan Saldırgan Yakalandı

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, 26 Ekim Pazartesi günü saat 19.16 civarında CHP Genel Merkezi önünde meydana gelen silahla ateş etme olayı ile ilgili yapılan teknik çalışma ve incelemeler sonucuna göre, olayda kullanılan aracın kiralık araç olduğu belirtildi. Aracın, Hacı Ali Hamurcu isimli şahıs tarafından 26 Ekim günü 2 günlüğüne kiralandığı, 27 Ekim tarihinde ise aracın terk edildiğinin tespit edildiği kaydedilen açıklamada, aracı kiralayan Hacı Ali Hamurcu’nun gözaltına alındığı ifade edildi.

Açıklamada, Hacı Ali Hamurcu’nun da aracı kendisinin kiralayarak CHP Genel Merkezi önüne geldiğini ve kurusıkı silahla ateş ettiğini itiraf ettiği kaydedildi.

-HAMURCU TANIDIK BİR İSİM-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki hakkındaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili, Hamurcu ismi ön plana çıkmıştı. Hacı Ali Hamurcu’nun ifadeleri söz konusu yolsuzluk iddialarına dayanak oluşturmuştu.

İddialarıyla ilgili bir kitabı da yayınlanan Hamurcu daha sonra, Kılıçdaroğlu’nun kendisine para vaat ettiğini ancak vaatlerin yerine getirilmeyerek dolandırıldığını söylemişti. (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@