Chp'nin Şok Kararı Halaylarla Kutlandı

AKP Erzurum merkez Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın, Kent Meydanındaki CHP standının 'yaya trafiğini aksattığı ve halkın huzurunu bozduğu' gerekçeleriyle İlçe Seçim Kuruluna başvurdu. B

Haberler 12.05.2015, 14:46
Chp'nin Şok Kararı Halaylarla Kutlandı

AKP Erzurum merkez Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın, Kent Meydanındaki CHP standının 'yaya trafiğini aksattığı ve halkın huzurunu bozduğu' gerekçeleriyle İlçe Seçim Kuruluna başvurdu. Bunun üzerine şikayeti görüşen İlçe Seçim Kurulu oy çokluğu ile CHP'ye ait kent meydanında stant adı altında kullanmakta olan TIR dorsesi ve seçim otobüsünün kaldırılmasına yer olmadığına karar verdi. Kararı alan milletvekili adayları, partililerle birlikte seçim standı önünde halaylar çekerek kutlama yaptı.

'BUNLARI KORKU SARDI'
CHP Erzurum birinci sıra milletvekili adayı Avukat Gonca Aytaş, İlçe Seçim Kurulunun verdiği kararla ilgili şunları söyledi:

"Seçim standımızı kurduktan sonra her gün polis ve zabıtanın müdahalesi ile karşılaştık. Ama bu baskılara boyun eğmeyip, mücadele verdik ve zafere ulaştık. İlçe Seçim Kurulu, AKP'nin şikayet başvurusunu haksız buldu. Karar, mücadelede ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi. Bunları korku sardı. O yüzden ne yapacaklarını bilmiyorlar. Şimdi buraya gelecek olan zabıta ve polise elimizdeki kararı göstereceğiz." 

CHP 3'üncü sıra adayı gazeteci Orhan Bozkurt da verdikleri mücadele sayesinde diğer partilerin de AKP'nin baskılarından kurtulduğunu söyledi. Bozkurt, "CHP anamuhalefet görevini yerine getirdi. Artık tüm siyasi partiler bu demokrasi yarışından eşit yararanacak. İktidar partisi Erzurum'da TIR'ın altıda kalmıştır" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@