Chp'li Tekin: Siyan Bir Araç 4 Kurşun Sıkarak Geçti

ANKARA(ANKA) – CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Merkezi &o...

Haberler 26.10.2015, 21:30
Chp'li Tekin: Siyan Bir Araç 4 Kurşun Sıkarak Geçti

ANKARA(ANKA) – CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Merkezi önünde havaya ateş açılması olayıyla ilgili İçişleri Bakanı Selami Altınok ile görüştüğünü belirterek, “Bir siyah aracın 4 kurşun sıkarak geçtiği tespit edildi. Önümüzdeki saatlerde bu konuyla ilgili bize bilgi verilecek” dedi.

CHP’li Tekin İMC TV’de katıldığı bir programda CHP Genel Merkezi binası önünde havaya ateş açılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Saat 19.00 sularında Genel Merkez önüne bir aracın geldiğinin kendisine söylendiğini belirten Tekin, “Bizim arkadaşlarımızın ifadesine göre 5 kurşun sıkılmış, İçişleri Bakanı aradı az önce bilgi verdi. Bir siyah aracın 4 kurşun sıkarak geçtiği tespit edildi. Önümüzdeki saatlerde bu konuyla ilgili bize bilgi verilecek” dedi.

Sadece kendisine aracın tespit edildiği bilgisinin verildiği kaydeden Tekin, “Plakasını tespit etmeye çalışıyorlar. Önümüzdeki saatlerde bize bilgi verilecek” ifadelerini kullandı.

 

-“100’ÜN ÜZERİNDE İNSAN ÖLDÜRÜLÜYORSA BU ÇOK HAFİF BİR OLAY”-

 

Olayı nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Tekin, “Çok belirsiz bir ortama girdik. Bütün bu yaşanan olayların karşısında çok hafif bir olay tabi. Ankara’nın orta göbeğinde 100’ün üzerinde insan hayatını kaybediyorsa, gencecik bir çocuk İstanbul’un orta göbeğinde infaz ediliyorsa bunların tartışılması, konuşulması çok hafif kalır diye düşünüyorum” diye konuştu. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@